Kolonizacja

Czytaj Dalej

Starożytna Grecja - Wielka kolonizacja

Wobec tego, że Cykłady, Sporady i pobrzeże małoazjatyckie były już skolonizowane w epoce pierwszej kolonizacji, fala kolonizacyjna w VIII p. W kolonizacji wzięły też udział inne miasta.

Starożytna Grecja - Kolonizacja achajska

W epoce mykeńskiej odbywała się już kolonizacja Cyklad i powolne wchłanianie względnie likwidowanie ludności przedgreckiej oraz kolonizacja wybrzeży małoazjatyckich.

Kolonizacja achajska

W epoce mykeńskiej odbywała się już kolonizacja Cyklad i powolne wchłanianie względnie likwidowanie ludności przedgreckiej oraz kolonizacja wybrzeży małoazjatyckich.

Starożytna Grecja - WIELKA KOLONIZACJA

Kierunki kolonizacji Sycylia i płd Italia Tu najwcześniej rozpoczął się ruch kolonizacyjny.

Europejska kolonizacja po odkryciu Ameryki

Kolonizacja Ameryki - WAŻNIEJSZE DATY 1492 Kolumb ląduje na Bahamach 1500 Cabral ogłasza Brazylię kolonią portugalską 1501 Pierwsi afrykańscy niewolnicy przywiezieni na wyspę Hispaniola 1513 Balboa jako pierwszy Europejczyk ogląda Pacyfik 1519-1521 Cortes podbija Meksyk 1531 - 1533 Pizarro podbija Peru 1535 -1538 Ekspedycje hiszpańskie okupują terytorium Argentyny, Wenezueli i Kolumbii 1565 Hiszpanie kolonizują Florydę 1584 - 1587 Nieudane ...

Kolonizacja

Zdrowy organizm skolonizowany jest drobnoustrojami stanowiącymi fizjologiczną mikroflorę (naturalną), Nosicielstwo też może być uważane za formę kolonizacji. Kolonizacja drobnoustrojami chorobotwórczymi nie jest równoznaczna z infekcją, choć zwykle ją poprzedza.

Kolonizacja i podboje

Między 3000 i 2000 rokiem przed naszą erą roz­poczęła się kolonizacja położonych z dala od żyznych rzek obszarów północnej Europy i Azji.

Powstanie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej - Kolonizacja kontynentu

Wkrótce po pierwszych odkryciach Kolumba, rozpoczęła się kolonizacja kontynentu amerykańskiego, jako pierwsi pojawili się konkwistadorzy hiszpańscy.

Kolonizacja: niezbędny, ale niewystarczający element wyjaśnienia przyczyn rozprzestrzenienia się chrześcijaństwa

, na różnesposoby katolicy i protestanci uwolnili się od kolonizacji, która stanowiła już wtedyprzeszkodę na drodze do autochtonicznego zakorzenienia się Kościołów chrześcijańskich.

Kolonizacja

Zdolność do kolonizacji odpowiada za możliwość przetrwania bakterii w określonym miejscu i wytworzenia tam mikrośrodowiska, gdzie mogą się one swobodnie namnażać.

PROCES KSZTAŁTOWANIA SIĘ ZACHODNIEJ HEMISFERY (AMERYKA ŁACIŃSKA I ANGLOSASKA) - FRANCUSKA KOLONIZACJA AZJI PD - WSCH.

Podpisanie traktatu z Wietnamem (1787) dało Francji pierwsze uprawnienia handlowe. Napoleon III dążył jednak do penetracji Indochin. Wojna francusko-hiszpańska z Wietnamem była skutkiem zamordowania katolika Jose Maria Diaz. Pokój podpisano 05.06.1862 r. Francja uzyskała 3 prowincje z Sajgonem, a w Wietnamie...

Kolonizacja

W ochronie roślin, namnażanie wwarunkach przemysłowych i okresowe wypuszczaniew teren owadów będących pasożytamiszkodników roślin uprawnych, niewystępującychna danym terenie z różnych względów(np. wymierających zimą) lub występujących,ale nielicznie. K. przeprowadza się albowiosną, albo później, w...