Katarzyna Radochońska

Katarzyna Radochońska (ur. 11 kwietnia 1975 w Przemyślu) – polska aktorka teatralna i filmowa. W 2000 roku ukończyła studia na PWST we Wrocławiu. Występowała na scenach następujących teatrów:

Czytaj Dalej

Katarzyna Opalińska

Szczupłą pensję dostał od nowej władczyni Szwecji, Katarzyna musiała wielokrotnie zastawiać swoje klejnoty. Katarzyna z uporem podkreślała swą polskość i nie chciała wtopić się w środowisko francuskie.

Władysław A. Serczyk "Katarzyna II"

Po zawarciu pokoju z Turcją, Katarzyna II mogła spokojnie zwrócić wzrok na zachód od imperium. Wieść o niej wstrząsneła Katarzyną, która nie przypuszczała, by posunięto się do otwartego zakwestionowania rosyjskich gwarancji dla dawnego porządku panującego w Polsce.

Katarzyna II

Pełne imię i nazwisko Katarzyny po zmianie wiary brzmiało Katarzyna Aleksjewna, bo oczywistym jest fakt, że nie od razu była Katarzyną II.

Katarzyna II - Polityka wewnętrzna

Katarzyna II wydała również dekret o guberniach, który zapewniał sprawowanie władzy przez urzędników podległych bezpośrednio cesarzowi.

Katarzyna II - Polityka zagraniczna

Katarzyna starała się być oświeceniową wspaniałą cesarzową, aczkolwiek nie pod każdym względem udało jej się to. Uważam że, Katarzyna nie wykorzystała wszystkich swoich możliwości i dzięki temu my, tzn.

LEWOCKA KATARZYNA, z LIPIŃSKICH

LEWOCKA KATARZYNA, z LIPIŃSKICH, ur.

KATARZYNA IZMAJŁOWA

Po drodze, na promie płynącym przez Wołgę, zazdrosna o Siergieja Katarzyna spycha rywalkę do rzeki i tonie wraz z nią. Katarzyna Izmajłowa, Moskwa 1963; wyst.

KATARZYNA MEDYCEJSKA

Katarzyna, nie będąc ładną, miała wiele wdzięku: wysoka, o królewskim sposobie bycia, wysokim czole, dumnym spojrzeniu Medyceuszów, wytwornych dłoniach.

KATARZYNA Z HEILBRONN

Katarzyna z Heilbronn, czyli Próba ognia, nm.

ZABOROWSKA KATARZYNA, pseud. Kaśka spod Łysicy

ZABOROWSKA KATARZYNA, pseud. Katarzynie).

Polityka Katarzyny II wobec Turcji i Szwecji

Józef II spotkał się z Katarzyną II wiosną 1787 r. Katarzyna wyrzekła się ingerowania w wewnętrzne sprawy Szwecji.

Katarzyna Austriaczka

Nastąpiła separacja małżonków, a król coraz częściej zdradzał Katarzynę. Katarzyna zdecydowała się opuścić Polskę, ale szlachta wybłagała pozostanie w kraju.

DOMINIKANKI - ZGROMADZENIA ZAKONNE

Katarzyny ze Sieny w Kentucky (-^>- Katarzyna ze Sieny III 19°) z inicjatywy E. POD WEZWANIEM KATARZYNY ZE SIENY jako swej patronki powstawały różne wspólnoty (-> Katarzyna ze Sieny III).

Reformy w Rosji - Katarzyna II

Mając za sobą poparcie żołnierzy Katarzyna II zmusiła Piotra do abdykacji i wstąpiła na tron jako Katarzyna II. Katarzyna II jako pierwsza chciała zostać zaszczepiona, dając dzięki swojemu przykładowi świadectwo, jak przełamać lęk zarówno przed chorobą jak i szczepieniem.

Święta Katarzyna Ricci

Katarzyna Ricci, dziewica, zakonnica.

Święta Katarzyna Mammolini

Katarzyna Mammolini, dziewica, ksieni (1413-1463).

Święta Katarzyna Szwedzka

Katarzyna Szwedzka, księżniczka, zakonnica (1330-1380). Katarzyna przewozi jej ciało z Rzymu do Szwecji.

Święta Katarzyna ze Sieny

Katarzyna ze Sieny dziewica, zakonnica, doktor Kościoła. Katarzyna jako kilkuletnia dziewczynka była przenikniętaduchem pobożności.

Święta Katarzyna Genueńska

Katarzyna Genueńska, wdowa (1447 - 1510). Katarzyna przez kilka lat żyła w osamotnieniu, po czym podjęła życietowarzyskie, właściwe jej sferze. Katarzyna była mistyczką.

Święta Katarzyna Aleksandryjska

Katarzyna pokonała swoich adwersarzy, udowadniając prawdziwośćchrześcijaństwa, i doprowadziła wielu z nich do wiary w Chrystusa. Katarzyna przedstawiana jest w koronie królewskiej, z palmą męczeńską w dłoni.