Jaskier ostry

Jaskier ostry

Czytaj Dalej

Jaskier ostry

 

Wygląd: Roślina wieloletnia, 30-100 cm wysokości, naga lub gęsto przylegająco owłosiona. Liście odziomkowe dłoniaste 5-7--dzielne z wąskimi odcinkami o trzech wcięciach, długoogonkowe, górne liście siedzące. Złotożółte kwiaty w luźnych gronach. Szypułki kwiatowe obłe.

Siedlisko: Łąki i...

Ostry napad jaskry

 Pilocarpini hydrochlorici 2%) wkrapla się w ostrym ataku jaskry co 10—15 min przez 1—2 h, a następnie (I dnia), zależnie od potrzeby, co 2—3 h.

Trajektorie umierania - Trajektoria ostra

Występuje podczas ryzykownych zabiegów chirurgicznym, ktre mogą skończyć się powodzeniem, albo i śmiercią.

Charakterystyka chwastów - Jaskier rozłogowy

, ostrym, słabo zgiętym dzióbkiem, jasnobrunatne lub brunatne; bez dzióbka ok. Jaskier rozłogowy jest bardzo rozpowszechniony na mokrych łąkach i w olszy-nach.

Charakterystyka chwastów - Jaskier bulwkowy

, ostrym, słabo zgiętym dzióbkiem, jasnobrunatne lub brunatne; bez dzióbka ok. Jaskier bulwkowy występuje na suchych łąkach, wzgórzach, szczególnie gliniastych.

Choroby nerek, jak zapobiegać i jak leczyć - OSTRE KŁĘBKOWE ZAPALENIE NEREK

Może to być stan ostro (szybko) rozwijającego i szerzącego się zapalnego procesu chorobowego, doprowadzającego do ostrej niewydalności nerek,a może też być to proces rozwijający się od początku powoli jako zapalenie przewlekłe, stopniowo upośledzające czynności przesączania nerek.

Choroby nerek, jak zapobiegać i jak leczyć - OSTRE TOKSYCZNE ZAPALENIE NEREK

Ostre toksyczne zapalenie nerek jest zazwyczaj efektem zewnątrzustrojowego toksycznego wpływu substancji chemicznych (w tym także jadów i leków) na miąższ nerki. W ten sposób dochodzi do ostrej lub przewlekłej niewydolności nerek, zespołu nerczycowego.

Choroby układu oddechowego - Ostre grudkowe lub zatokowe zapalenie migdałków podniebiennych - angina

Do "łagodniejszego" zapalenia migdałków należy ostre zapalenie migdałków podniebiennych, objawy są podobne, lecz do leczenia najskuteczniejsza jest Polopiryna S, Chlorchinaldin, NeoAngin, najlepiej postępować jak w ostrym nieżycie nosa.

Choroby układu oddechowego - Ostre choroby zapalne krtani

Wyróżniam różne rodzaje zapaleń krtani: ostre nadgłośniowe zapalenie krtani, przewlekłe zapalenie krtani.

Choroby układu pokarmowego - Ostre zapalenie jelit

Ostre zapalenie objawia się bolesnością całego brzucha, biegunką, wymiotami, niekiedy także podwyższoną temperaturą ciała. W biegunkach ostrych wskazana jest dieta pektynowa, składająca się z papek marchwiowych lub jabłkowych, bogatych w potas.

Jaskier rozłogowy

  Jaskier rozłogowy (Ranunculus repens) występuje na glebach żyznych i podmokłych, w miejscach cienistych.

Jaskier wielki

Jaskier wielki to roślina ekspansywna, dlatego należy go sadzić w dużych sadzawkach lub wykorzystać pojemniki, które powstrzymują rozrastanie się roślin. Jaskry wielkie rozmnażamy przez podział korzeni.

Rozchodnik ostry

Rozchodnik ostry rośnie na słonecznych zboczach, skałach i murach. Trzeba jednak podkreślić, że rozchodnik ostry jest trujący i że w dużej dawce powoduje bóle głowy, ogólne osłabienie i wymioty.

Jaskier azjatycki

Jaskrowate nie potrzebują podnoszenia poziomu wilgotności. Warto wiedzieć Jaskry są roślinami wrażliwymi, mało odpornymi na przymrozki.

Co to jest ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek?

Ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek przebiega gwałtownie - rozwija się w ciągu kilku dni. Podstawowym leczeniem ostrego odmiedniczkowego zapalenia nerek jest cykl kuracji antybiotykowej, poza tym zaleca się leżenie w łóżku i przyjmowanie dużej ilości płynów.

Co to jest ostre dnawe zapalenie stawów (dna)?

Spożywane pokarmy odgrywają dużą rolę w ostrym dnawym zapaleniu stawów, choć znamy także wiele innych czynników prowadzących do tej choroby. Ostre dnawe zapalenie stawów może zaatakować także inne stawy, często palców u rąk i nadgarstków.

Co to jest ostra białaczka limfoblastyczna?

Ostra białaczka limfoblastyczna występuje u dzieci.

Co to jest ostra białaczka mieloblastycza?

Nazwa ostrej białaczki mieloblastycznej odnosi się do niebezpiecznych zmian, jakie choroba wywołuje w innym rodzaju komórek krwi, neutrofilach.

Jaskier tojadolistny

 

Wygląd: Roślina wieloletnia o łodydze bogato rozgałęzionej, wys. 60-120 cm. Liście dłoniastopłatowate z ząbkowanymi, lancetowatymi lub odwrotnie jajowatymi odcinkami, odcinek środkowy rozcięty aż do nasady, górne liście siedzące. Kwiaty białe, średnicy 1-4 cm.

Siedlisko: Lasy górskie, nad...

Jaskier wielki

 

Wygląd: Roślina wzniesiona, 50--150 cm wys., wieloletnia. Łodyga u nasady z pustymi, podziemnymi rozłogami. Liście wąskolancetowate, zaostrzone, nie podzielone, cało-brzegie, rzadko słabo ząbkowane. Łodyga ui góry obficie rozgałęziona z wielomy złotożółtymi kwiatami o średnicy 2,5-4...