Godło Meksyku

Godło Meksyku

Na godle Meksyku umieszczono wizerunek orła, siedzącego na kaktusie (kwitnącej opuncji) i pożerającego węża (grzechotnika). Jest to nawiązanie do legendy Azteków, żyjących w Meksyku przed XVI wiekiem. Ten znak znajduje się także w centralnej części flagi państwa. Według legendy, Aztekowie zobaczyli orła trzymającego grzechotnika w szponach i w tym miejscu założyli...

Czytaj Dalej

Gospodarka turystyczna Meksyku

Informacje ogólne Flaga Meksyku Godło Meksyku Miejsce Meksyku na świecie MEKSYK (Stany Zjednoczone Meksyku, Estados Unidos Mexicanos) Stolica: Meksyk; Mexico City (pop.

PROCES KSZTAŁTOWANIA SIĘ ZACHODNIEJ HEMISFERY (AMERYKA ŁACIŃSKA I ANGLOSASKA) - INTERWENCJE FRANCUSKIE W MEKSYKU

Meksyk miał zapłacić 600 tys. Osłabiony Meksyk ogłosił, że przez dwa lata nie jest w stanie spłacać długów, na co Anglia, Francja i Hiszpania nie chciały przystać.

Meksyk - Informacje ogólne

Meksyk ma kilka pięciotysięczników - wulkanów, których szczyty pokrywa wieczny śnieg. Mimo licznych niebezpieczeństw, czyhających na nierozważnego turystę, Meksyk jest dobrym miejscem nie tylko na pobyt stacjonarny, ale i na treking.

Gdańsk - WNĘTRZE DWORU ARTUSA

Nie zachowały się żadne wiadomości jak wyglądało wnętrze Dworu Artusa w XV wieku. Przy odbudowie sali po pożarach z lat 1476 i 1477 zastosowano rzut prostokątny w formie trójnawowej hali, której dziewięć pól późnogotyckich sklepień gwiaździstych wspierało się na czterech wysmukłych granitowych...

Wielkie odkrycia geograficzne - Informacje Ogólne

Przez kolejne czterdzieści lat, dzięki podbojom takich hiszpańskich konkwistadorów jak zdobywca Meksyku - Cortez i pogromca Inków - Pizarro, w Ameryce powstało ogromne hiszpańskie imperium kolonialne, z którego płynęły ogromne bogactwa o których mógł tylko marzyć wielki pechowiec Kolumb.

Parki narodowe Meksyku

W porównaniu ze swoimi bogatymi sąsiadami z północy, Meksyk jest jeszcze daleko w tyle w dziedzinie ochrony przyrody. Na Listę UNESCO wpisano także meksykański rezerwat biosfery Sian Ka'an, obejmujący mokra­dła na półwyspie Jukatan.

Co wiemy o UFO?

Na przykład 6 grudnia 1952 roku radar pokła­dowy amerykańskiego bombowca B-29 przelatują­cego nad Zatoką Meksykańską wychwycił trzy obiekty lecące z prędkością 8440 km/h. Kolejny słynny incydent zdarzył się 24 kwietnia 1964 roku w pobliżu Socorro w Nowym Meksyku.

Zniknięcia - znikanie ludzi

Z punktu widzenia dowództwa w Manili, żoł­nierz zniknął bez śladu; jednak dla obserwatora w Meksyku było jasne, że w jakiś tajemniczy spo­sób po prostu przeniósł się w przestrzeni.

GODŁO

Emblemat, symbol, znak wyróżniający; kreskowy znak rozpoznawczy herbu, figura heraldyczna (pole dzielone na płaszczyzny barwne), przedmiot, stylizowane zwierzę a. roślina na tarczy herbowej.

Godło PRL orzeł biały z głową zwróconą w prawo, z dziobem i szponami złotymi, w czerwonym polu prostokątnej...

MEKSYK

, stolica Meksyku, zał.

Podbój Meksyku

Wreszcie w północnym Meksyku sprzymierzone z Cortezem plemiona indiań­skie podbiły i uzależniły od hiszpańskiej wła­dzy dalsze tereny kontynentu.

Stany Zjednoczone w pierwszych latach powojennych. Inne kraje Ameryki w latach 1945 - 1992 - Meksyk

Meksyk odnotował burzliwy rozwój procesów urbanizacyjnych (jego stolica stała się jednym z największych miast świata), ogromną presję demograficzną, ale i szybki wzrost gospodarczy.

AMERYKA ŁACIŃSKA

dal grupie instrukcję, cenioną w Meksyku jako Magna Charta meksyk, kultury. Friasa; 1903 powstał Meksyk. Meksyk — W 1826 J.

AUGUSTIANIE - EREMICI, Ordo Fratrum Eremitarum Sancti Augustini (OESA)

, 1578 w Angoli i Kongo, 1598 w Kenii, 1602 w Persji, 1606 na Cejlonie, 1623 w Iraku; obecnie prowadzą misje w Australii, na Filipinach, w Meksyku, Kolumbii, Peru, Brazylii, Argentynie, Chile, Japonii, Nigerii, Kongo, Etiopii, Nowej Gwinei.

AZTEKOWIE

wywodzili swą nazwę od pierwotnej mitycznej ojczyzny Azdlan i zaliczali się do grupy językowej Nahua; przybyli z północy w dolinę Meksyku, gdzie zastali plemiona o wyższej kulturze, które z czasem podporządkowali sobie drogą podbojów; 1325 na jednej z wysp jeziora Texcoco założyli stolicę Tenochtitlan (późniejszy Meksyk); początkowo prowadzili myśliwsko-rybacki tryb życia, później zajmowali się również uprawą ...

HISZPAŃSKI PODBÓJ MEKSYKU {1519--1520)

W listopadzie 1519 Cortez dotarł do Teno-chtitlanu (obecne miasto Meksyk), stolicy imperium Azteków i uzyskał pozwolenie władcy Azteków, Montezumy II (1480?

WALKERA NAJAZD NA MEKSYK 1853--1854

Meksyk wielokrotnie atakował ame­rykańskich najeźdźców, którzy w końcu musieli stamtąd uciekać, ponieważ zabrakło im żywności i amunicji.

GUADALUPE (2)

, umieszczającw nim XIX-wieczną kopię meksyk, wizerunku - darjubileuszowy katolików Meksyku dla pap. 1949 w Meksyku przez episkopat meksyk, wcelu wsparcia misji zagr.

Ku Secesji Stanów Zjednoczonych ( Geneza wojny )

Na mocy traktatu z Guadalupe Hidalgo, zawartego 2 lutego 1848 roku, Meksyk odstępował Amerykanom Kalifornię i Nowy Meksyk a granicę Teksasu uznawał na Rio Grande. Reszta terytoriów meksykańskich miała zostać podzielona na: Nowy Meksyk i Utah.

Walory turystyczne meksyku

PÓŁNOCNY MEKSYK Posępne góry, spalone słońcem równiny, olbrzymie kaktusy i ludzie na koniach – to typowe wyobrażenia o północnym Meksyku.