Genowefa Rejman

Genowefa Rejman (ur. 15 maja 1925 w Starym Sączu, zm. 14 października 2011) – polska prawnik i teoretyk prawa, wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego, posłanka na Sejm PRL VIII kadencji (1980–1985). W 1980 uzyskała mandat posłanki na Sejm PRL VIII kadencji w okręgu Praga Południe z ramienia Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Zasiadała w Komisjach Nauki i Postępu Technicznego (później:...

Czytaj Dalej

Św. GENOWEFA

Gdy Hunowie pod wodzą Attyłi maszerowali w 451 na Paryż, a ludność miasta w panice gotowała się do ucieczki, Genowefa nakłoniła wszystkich do pozostania, zapewniając ich, że są bezpieczni. Genowefy śrdw. Genowefy na lewym brzegu Sekwany, poza jurysdykcją biskupa Paryża.

GENOWEFA KSIĘŻNICZKA BRABANCKA

Genowefa ma umrzeć wraz z urodzonym w więzieniu synkiem. Golo i Genowefa dramat prozą (1781, wyst. Genowefa tragedia (1799) Friedricha Hebbla, której rzeczywistym bohaterem jest Golo.

GENOWEFA, Genowefa z Paryża Św.

Genowefy w Paryżu w stylu klasycystycznym,który w czasie rewolucji franc, zamieniono na P a n t e o n -grobowiec dla zasłużonych Francuzów (m. , abogatą bibliotekę genowefian włączono do zbiorów państw.

Święta Genowefa

W roku 451 na wieść o nadciągających Hunach pod wodzą Attyli powstał popłochw mieście, gdyż obawiano się najazdu hordy Genowefa zachęcała do zachowania spokoju, przepowiadając,że Bóg ochroni miasto. Genowefa przedstawiana jest jako młoda mniszka lub pasterka pasąca owce.