Flaga Piły

Flaga Piły

Czytaj Dalej

Ryba piła

Wielka „piła" z 20 parami zębów jest cechą charakterystyczną tej rodziny ryb. Piła wystaje z przo­du ciała i jest używana do chwytania pokarmu oraz jako broń. Gdy ryba piła wpływa w ławicę ryb, macha gwałtownie tym ostrym jak brzytwa wytworem, zadając rany jak największej liczbie ofiar, po czym...

FLAGA (1)

serbska, chorwacka); flaga podnoszona przez statki morskie nazywa się banderą; na morzu używa się też flag sygnałowych służących do sygnalizacji flagowej, a ubocznie do dekoracji okrętów w dniach uroczystych (gala flagowa); z nm.

Piła linowa (trak linowy)

Urządzenie do cięcia skał, składające się z napędu poruszającego po prowadnicach → linę diamentową; → przecinanie bloków.

Piła łańcuchowa (taśmowa diamentowa)

Napędzane mechanicznie urządzenie tnące, składające się z części napędowej, poruszającej się po szynach i wysięgnika tnącegoo długości od 3 m do 4 m, wokół którego porusza się łańcuch z diamentowymi wkładkami tnącymi.

Piła wiertnicza

Szereg blisko siebie odwierconych otworów w celu oddzielenia bloku od calizny lub jego podziału; → urabianie skał.

Flaga

Flaga - specjalny znacznik (zestaw  bitów) znajdujący się na początku i końcu ramki używanej w przekazach przez sieci pakietowe Frame Relay.