Dno doliny

Czytaj Dalej

Das war der Tag, den ich nie vergessen

Das war der Tag, den ich nie vergessen.

Dno pęcherzyka żółciowego

Zazwyczaj dno pęcherzyka wypełnionego, przynajmniej u dorosłego, przekracza brzeg przedni wątroby o 1—2 cm; wsuwa się ono między wątrobę a ckrężnicę poprzeczną, do której przylega. Dno jest jedyną częścią pęcherzyka całkowicie powleczoną otrzewną.

DNO MIEDNICY

Ze względu na ścisłe stosunki między budową dna miednicy oraz jej mięśniami a narządami płciowymi, celowo omawiamy je łącznie z nimi, choć mięśnie dna miednicy są poprzecznie prążkowane i pod względem pochodzenia należą do mięśni szkieletowych, nie zaś do mięśniówki gładkiej trzew.

Jak wygląda dno oceanu?

Odkrycie, że Mauna Kea ma od podstawy, znajdującej się głęboko na dnie oceanu, do szczytu ponad 10000 m to tylko jedna z wielu rewelacji, jakich dostarczyły badania dna morskiego w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat.

W jaki sposób bada się dno morskie?

Dzięki specjalnemu rodzajowi echosondy, wykorzystując niskie częstotliwości, można nawet penetrować powierzchniowe warstwy dna morskiego i bada ich skład mineralny. Innym urządzeniem wykorzystywanym do badań dna morskiego jest sonar który bada przekrój ukośny dna oceanu i sporządza obraz kolejnych warstw skalnych.

DNO NĘDZY

DNO NĘDZY, opowiadanie W. Dno nędzy).

DNO NĘDZY

DNO NĘDZY, opowiadanie W. Dno nędzy).

DOLINA ISSY

DOLINA ISSY, powieść Cz.

DOLINA

Dolina Królów wąwóz w Górnym Egipcie, w zachodniej części Teb, z wielkim cmentarzyskiem faraonów 18-20. ) Dolina łez, płaczu przen. Dolina Szczęścia zob.

UNTER DEN LINDEN

Jadwigi, uniwersytet Humboldta, hotel „Unter den Linden".

BOSCH FIRMIN van den

Conrady, Firmin van den B. Droogmaus, Baron Firmin van den B.

CAMPEN, de Campo JAN van den

ur. 1490 w Kampen(Holandia), zm. 7 IX 1538 we Fryburgu Br., Hol. hebraístai teolog.

Uczył się w Deventer języków staroż., a zwł. hebrajskiego;rozgłos, jaki zyskał jego zarys gramatyki hebr. De natura litterarumet punctorum hebraicorum ex variis Eliae Levitae opusculislibellus (P 1520, Lv 15282 , Kr 15343)...

AROOSTOOK, WOJNA W DOLINIE RZEKI AROOSTOOK 1838-1839.

Rolnicy z Maine chcieli uprawiać pola w dolinie rzeki Aroo-stook, którą kanadyjscy drwale uważali za swój teren wyrębu lasów.

MASAKRA W DOLINIE GLENCOE 1692

Pewnej nocy żołnierze zamknęli dojścia do doliny Glen-coe, po czym z pomocą członków rywalizu­jącego klanu Campbellów wymordowali część śpiących członków klanu MacDonal-dów i spalili wieś.

EECKHOUT GERBRAND van den

ur. 19 VIII 1621 w Amsterdamie, zm. 29 IX 1674 tamże, malarz i grafik.

Malarstwa uczył się w pracowni Rembrandta w Amsterdamie (1635-40), będąc jego najlepszym uczniem, a później jednym z najwierniejszych przyjaciół. Malował głównie obrazy o tematyce rei., bibl. i mit., które cechuje przejęta od mistrza...

HEYMERICUS z CAMPO, Heimericus van den Velde

van den Velde, Mitteilungen und Forschungsbeiträge der Cusanus-Gesellschaft 4(1964) 198-213; Z.

HURK ANTONIUS HENRICUS van den OFMCap bp.

Imięzak. Ferreriusz, ur. 16 III 1907 w Heesch k. Nijmegen, zm.15 VIII 1989 w Velp k. Arnhem, misjonarz.

Do zakonu wstąpił 1925 w prowincji hol.; po studiach filoz.-teol. w seminariach zak. przyjął 1932 święcenia kapł.;studia teol. kontynuował na Gregorianum, uzyskując 1936doktorat kośc. nauk wsch. na...

Dolina

Często jako symbol spotykamy dolinę w literaturze taoizmu: szeroka, otwarta dolina symbolizuje otwartość na wpływy niebiańskie; jako miejsce gromadzenia się wody spływającej z gór jest zarazem symbolem duchowej koncentracji.

Zabytki Doliny Loary i Paryża

” W wodzie leniwie płynącej rzeki Cher odbija się Chenonceau -jeden z najpiękniej położonych zamków w dolinie Loary. Wśród osobistości pochowanych w Panteonie są między innymi: Maria Skłodowska Curie, Emil Zola, Victor Hugo, Jean-Jacques Rousseau, Wolter, Denis Diderot.

Frher hatten die Menschen Angst vor der Zukunft. Heute muss die Zukunft Angst vor den Menschen haben.“ (Werner Mitsch, *1936)

Durch die rasche Entwicklung der Industrie und insbesondere der chemischen Produktion mit den sich daraus ergebenden Luftverunreinigung ist die Erhaltung und Reinhaltung der fr uns lebensnotwendigen Umwelt zu einem groen Gegenwartsproblem geworden.