Fidel Castro i rewolucja kubańska

1959 oddzialy Castro wkroczyly do Hawany -poczatkowo premierem zostal gen. Jose Cardona,w polowie lutego zostal pozbawiony stanowiska przez autentycznie popieranego przez lud EL COMENDANTO -Fidela Castro

INES DE CASTRO

Ramona de la Cruz i Dona Inósde Castro scena tragiczno-liryczna (Walencja 1815) de Comelli, najbardziej udane z licznych parodii dziejów Ines. Ines de Castro kantata Luigi Boccheriniego. Śmierć Ines de Castro obraz Karła P.

Prawicowe rządy Augusto Pinocheta w Chile, czy komunistyczna Kuba Fidela Castro – ocena i porównanie rządów dwóch największych dyktatorów Ameryki Łacińskiej.

Po uwolnieniu z więzienia Castro wyemigrował do Meksyku, by tam wraz z Ernesto Che Guevarą przygotować kolejny spisek zbrojny. bracia Castro i sformowany przez nich kilkudziesięcioosobowy oddział wylądowali na wyspie.

Stany Zjednoczone w pierwszych latach powojennych. Inne kraje Ameryki w latach 1945 - 1992 - Dyktatura Castro

W 1961 ro­ku Castro połączył swe siły z niechętnie dotąd traktowanymi przezeń komunistami, a niebawem stanął na czele Komunistycznej Partii Kuby.

ALFONS de CASTRO OFM

de Castro y el problema de las Leyes penales, Sal 1941; P. de Castro, San José 1946; R.

CÁMARA y CASTRO TOMÁS bp.

ur. 19 IX 1847 w Torrecillaen Cameros (prow. Logroño), zm. 17 V 1904 w Villaharta(prow. Kordowa), Historyk i działacz religijny.

W 1862 wstąpił do augustianów-eremitów; święcenia kapł.przyjął 1870; nast. wykładał filozofię i nauki przyr. w kolegiachaugustiańskich w La Vid (prow. Burgos) i w...

CASTRO PALAO FERNANDO de SJ

ur. 1581 w León (pn.Hiszpania), zm. 1 XII 1633 w Medina del Campo (prow. Valladolid),Teolog moralista.

W 1597 wstąpił do zakonu, nast. wykładał kolejno filozofięw kolegium w Valladolid oraz teologię mor. w Kompostellii Salamance. Był jednym z pierwszych moralistów jez. (obokP. Laymanna), który opracował...