Bianca Giovanna Sforza

Bianca Giovanna Sforza

Czytaj Dalej

SFORZA

Lodovico Sforza, 1452-1508, syn Francesca I, księcia Mediolanu, zwany Lodovico il Moro ('Maur') z powodu smagłej cery, jeden z najbogatszych i najpotężniejszych władców renesansowych Włoch, zręczny dyplomata i pozbawiony skrupułów intrygant Wraz z żoną, Beatrice d'Este, miał świetny dwór, popierał rolnictwo, rzemiosło i handel.

Bona Sforza

 

- druga żona Zygmunta Starego

Bona była córką księcia Mediolanu Gian Galeazzo Sforzy i Izabeli Aragońskiej. Urodziła się w 1494 roku. Po rychłej śmierci ojca rodzina utraciła swoje włości i musiała walczyć o utrzymanie swej pozycji.

Pobierała lekcje tańca i muzyki. Na codzień obcowała z...

BONA, Bona Sforza d'Aragona

Po śmierci ojca, Gian GaleazzoSforza, księcia Mediolanu, wychowywana była przez matkę,Izabelę Aragońską; otrzymała staranne wykształcenie (interesowałasię prawem, historią, teologią, muzyką); wyswatana przezces.

CAPPELLO Bianca (1548 - 1588)

W szekspirowskim stylu

Włoska arystokratka, bohaterka historii, której nie powstydziłby się sam Szekspir.Bianka, która zagięła parol na księcia Franciszka Medycejskiego, dopięła w końcuswego: dotychczasowy kochanek powiódł j ą przed ślubny ołtarz. Z takiego obrotuspraw zdecydowanie niezadowolony był...