Antraknoza kukurydzy

Antraknoza kukurydzy (Drobna plamistość liści kukurydzy) – grzybowa choroba roślin wywoływana przez workowca Aureobasidium zeae (Narita&Hiratsuka) J. N. Dingley (synonim: Kabatiella zeae (Narita et Hiratsuka)). Występuje w całej Polsce, ale najbardziej poraża rośliny w północnej i środkowej części kraju, natomiast w południowych częściach kraju pojawia się w nasileniu w lata wilgotne i...

Czytaj Dalej

Rozmieszczenie upraw kukurydzy na świecie

Uprawy skupiają się: - Europa - kraje basenu Morza Śródziemnomorskiego - Włochy, Hiszpania, Portugalia, Grecja, była Jugosławia, a także Francja - USA - pasmo Corn Belt, Nizina Centralna - Chiny - Mandżuria, nad rzeka Żółtą - Brazylia - południowa część kraju Główni producenci kukurydzy - USA, Chiny, Brazylia, Meksyk

Kukurydza zwyczajna

Odtłuszczona mąka z kukurydzy, jako pożywna i łatwo strawna, zalecana jest rekonwalescentom i osobom nie tolerującym glutenu pszenicy. Kukurydzę poraża często grzyb głowniowy Ustilago maydis, który przekształca kolby w guzy wypełnione czarnymi zarodnikami.

Do czego wykorzystywana jest kukurydza?

Rośliną oleistą wszechstronnego zasto­sowania jest pochodząca z Ameryki kukurydza. Ziarno kukurydzy używane jest m. Z kukurydzy uzyskuje się również olej wykorzystywany do sma­żenia i przyprawiania sałatek.

Czym jest kukurydza?

Kiedy ludzie zdali sobie sprawę, że uprawa kukurydzy zapewnia więcej pokarmu niż uprawa jakiejkol­wiek innej rośliny, produkcja kukurydzy gwałtow­nie wzrosła. Kukurydza jest podstawą diety rów­nież w wielu krajach Afryki, gdzie z gotowanej kukurydzy przyrządza się danie przypominające owsiankę.

Gdzie produkuje się najwięcej kukurydzy?

Kukurydzę importuje również kilka państw Europy Zachodniej, przeznaczając ją głównie na paszę. Mimo to znaczenie kukurydzy dla wyżywienia ludzi w Afryce jest ogro­mne i nieurodzaj może mieć katastrofalne skutki.

Jakie jest wykorzystanie kukurydzy?

Z kuku­rydzy produkuje się krochmal, spirytus, olej kuku­rydziany (o przyjemnym migdałowym zapachu), cukier i płatki kukurydziane. Przemysł wykorzy­stuje kukurydzę do produkcji kosmetyków, mate­riałów wybuchowych, tkanin i antybiotyków.

Kukurydza zwyczajna

Dopiero jednak od XVII weku zaczęto regularnie uprawać kukurydzę, począltawo we Włoszech, a później latee na Bałkanach.

Kukurydza zwyczajna

Odwar ze znamion kukurydzy: 2 łyżki znamion zalać2 szklankami wody letniej. Zioła moczopędne: zmieszać 50 g znamion kukurydzy, ziela nawłoci i ziela połonicznikaoraz po 25 g ziela rdestu ptasiego i ziela skrzypu.

ANTRAKNOZA SAŁATY

ANTRAKNOZA SAŁATY — choroba grzybowawystępująca na sałacie przy długotrwałej wilgotnejpogodzie.

RDZA KUKURYDZY

RDZA KUKURYDZY — choroba grzybowakukurydzy powszechnie występująca, ale zwykleniegroźna; wyrządza szkody w okolicach o ciepłymklimacie, w okresach nadmiernie wilgotnych.

RDZA KUKURYDZY

RDZA KUKURYDZY — choroba grzybowakukurydzy powszechnie występująca, ale zwykleniegroźna; wyrządza szkody w okolicach o ciepłymklimacie, w okresach nadmiernie wilgotnych.

Słówka - warzywa, owoce, przyprawy

WARZYWA: der Weiβkohl – biała kapusta der Rotkohl – czerwona kapusta der Blumenkohl – kalafior der Chinakohl – kapusta pekińska der Rosenkohl – brukselka der Broccoli – brokuły der Salat – sałata der Porre – por der Spinat – szpinak der Kohlrabi – kalarepa der Sellerie – seler die Kartoffel/Kartoffeln – ziemniak die Zwiebel/Zwiebeln – cebula die Tomate/Tomaten – pomidor die ...

Opis witamin z gr.A, D, E, K

WITAMINA E(tokoferol) Produkty:sałata,kiełki zbóż,kukurydza,warzywa zielone,mięso,masło, oleje roślinne(sojowy,kukurydziany.

Dziecko z autyzmem

przez autystyków, posługuj się ekspresja w wypowiedziach autostymulacja-pomaga uspokoić pobudzony układ nerwowy wirowanie, okaleczanie się, samotność, zbyt wiele jednoczesnych bodźców powoduje wybuch gniewu, krzyku,   motoryka tylko jedno polecenie motoryczne w jednym czasie, zaburzenia koordynacji ruchów prawej i lewej strony ciała   zachowanie przyczyną złego zachowania jest nuda,   zachowaniem rządzą ...

Rodzaje kontraktów futures

Mimo, że obrót nimi w ostatnich czasach, podobnie jak w przypadku większości towarów, stracił na znaczeniu na rzecz kontraktów finansowych, to futures na kukurydzę i soję należą do najbardziej płynnych rynków.

Uprawa zboża

    KUKURYDZA: trzecie zboże świata, zajmuje ok.

Udowodnij, że "Pan Tadeusz" jest romantyczną epopeją narodową

Tak więc "podnosi złotą kitę kukurydza", "kapusta [.

Prawo europejskie a prawo krajowe

niemiecka firma Internationle Handelgesenschaft (IH) uzyskała licencję na eksport kukurydzy.

Zasada prymatu prawa wspólnotowego (istota i orzecznictwo)

ETS orzekł, że prawo belgijskie jest sprzeczne z wspólnotowym „ traktaty mają moc konstytucyjną wewnątrz państw członkowskich i przysługuje im wyższość względem prawa krajowego” Sprawa Internationale Handelsgeselschaft - niemiecka firma uzyskała licencję na eksport kukurydzy (kwestia eksportu była już regulowana przez prawo wspólnotowe, konkretnie przez rozporządzenie Rady, które dotyczyło regulacji rynku zbóż), aby uzyskać ...

Wymień podstawowe grupy składników pokarmowych i omów funkcje, jakie spełniają w organizmie

Selenu dostarczają: ryby, mięso, podroby i kukurydza. Pokarmowymi źródłami witaminy B6, są: steki wołowe, granatowa fasola, kukurydza, wątróbka, ryby i ziemniaki.