Inne /27 417 prac/

  • Ocena brak

    Światłowód wielomodowy

    Światłowód wielomodowy - rodzaj włókna światłowodowego klasy MMF o standardowej średnicy rdzenia 50 µm lub 62,5 µm (niekiedy większej), w którym istnieją warunki optyczne do powstawania wielu prowadzonych wzdłuż osi rdzenia dyskretnych modów optycznych (promieni świetlnych) - wszystkie o tej samej...

    Ocena / Przedmiot / Informatyka

    Autor /Berno333 Dodano /07.03.2013 Znaków /992

    praca w formacie txt
  • Ocena brak

    Światłowód ciemny (dark fiber)

    Światłowód ciemny (dark fiber) - nie używane, rezerwowe włókno światłowodowe znajdujące się w optokablu, lecz nie prowadzące laserowego promienia świetlnego. Stanowi rezerwę komunikacyjną na wypadek awarii lub zmiany konfiguracji sieci.

    Ocena / Przedmiot / Informatyka

    Autor /Berno333 Dodano /07.03.2013 Znaków /263

    praca w formacie txt
  • Ocena brak

    TACS (Total Access Communication System)

    TACS (Total Access Communication System) - zmodyfikowana wersja systemu analogowego AMPS dla warunków europejskich, działająca w paśmie 890-950 MHz, co odpowiada 600 dwukierunkowym kanałom radiowymo szerokości 25 kHz. W rozszerzonej wersji ETACS liczba kanałów głosowych wzrasta do 1240.

    Ocena / Przedmiot / Informatyka

    Autor /Berno333 Dodano /07.03.2013 Znaków /311

    praca w formacie txt
  • Ocena brak

    Światłowód z profilem gradientowym

    Światłowód z profilem gradientowym - charakterystyczna cecha wielomodowego włókna światłowodowego, definiowanego wg normy ITU-T G.651, w którym współczynnik załamania światła w rdzeniu zmienia się w sposób ciągły (gradientowy) w miarę oddalania się od osi rdzenia - od wartości maks. w osi rdzenia...

    Ocena / Przedmiot / Informatyka

    Autor /Berno333 Dodano /07.03.2013 Znaków /793

    praca w formacie txt
  • Ocena brak

    Światłowód długodystansowy

    Światłowód długodystansowy - światłowód o specjalnej konstrukcji włókna optycznego, przeznaczony do wielofalowych transmisji długodystansowych (DWDM, UWDM). Rozwiązanie oparte jest na włóknach jednomodowych (SMF) z przesuniętą dyspersją (zerową, dodatnią lub ujemną), a najlepiej z płaską...

    Ocena / Przedmiot / Informatyka

    Autor /Berno333 Dodano /07.03.2013 Znaków /1 023

    praca w formacie txt
  • Ocena brak

    Tag Switching

    Tag Switching - zaproponowana przez Cisco otwartai uniwersalna technologia przełączania Tag Switching (zbliżona do IPSwitching) upraszcza proces rutowania pakietów przez sieci ATM i Frame Relay, w środowisku połączeń wirtualnych VLAN. Tag Switching pozwala budować sieci szkieletowe ATM i dołączać do...

    Ocena / Przedmiot / Informatyka

    Autor /Berno333 Dodano /07.03.2013 Znaków /708

    praca w formacie txt
  • Ocena brak

    Światłowód z profilem skokowym

    Światłowód z profilem skokowym - charakterystyczna cecha włókna światłowodowego (jednomodowego lub wielomodowego), w którym stały współczynnik załamania światła w rdzeniu zmienia się skokowo w ustalonej odległości od osi rdzenia - od stałej wartości maks. w rdzeniu światłowodu do wartości min...

    Ocena / Przedmiot / Informatyka

    Autor /Berno333 Dodano /07.03.2013 Znaków /769

    praca w formacie txt
  • Ocena brak

    Światłowód dwójłomny

    Światłowód dwójłomny - specjalny rodzaj włókna optycznego do transmisji światła spójnego (koherentnego), z zachowaniem polaryzacji prowadzonego promienia optycznego na całej trasie przekazu.

    Dla zachowania ciągłości anizotropowego ośrodka transmisji (o różnych cechach w zależności od kierunku...

    Ocena / Przedmiot / Informatyka

    Autor /Berno333 Dodano /07.03.2013 Znaków /818

    praca w formacie txt
  • Ocena brak

    Światłowód z przesuniętą dyspersją

    Światłowód z przesuniętą dyspersją - rodzaj jednomodowego włókna światłowodowego typu DS- SMF (Dispersion Shifted - SMF), najbardziej odpowiedni dla transmisji długodystansowych, w którym standardowo uzyskiwana zerowa wartość dyspersji (przypadająca przy długości fali 1310 nm) zostaje przesunięta w...

    Ocena / Przedmiot / Informatyka

    Autor /Berno333 Dodano /07.03.2013 Znaków /741

    praca w formacie txt
  • Ocena brak

    Światłowód jednomodowy

    Światłowód jednomodowy - standardowe włókno jednomodowe (SMF) o średnicy rdzenia 9 i płaszcza 125 µm, zgodne z zaleceniami ITU-T G.652, w którym istnieją warunki ułożenia się (w geometryczno-optycznym układzie) wyłącznie jednej monochromatycznej wiązki światła o stałej szybkości propagacji...

    Ocena / Przedmiot / Informatyka

    Autor /Berno333 Dodano /07.03.2013 Znaków /1 140

    praca w formacie txt

Do góry