Ocena brak

Zanieczyszczenia w wyniku powstawania ciepła

Autor /Nowy Dodano /31.01.2012

Wszystkie grzejniki i piece spalające jakieś pali­wo wytwarzają sadzę oraz zwykle trujące gazy spa­linowe. Spaliny odprowadzane są z pieca poprzez komin. Jednak wciąż jeszcze odprowadzenie spa­lin wytwarzanych przez niewielkie pokojowe grzej­niki na gaz lub olej bazuje wyłącznie na dobrej wentylacji w pomieszczeniu, gdzie pracują.
Piecyki elektryczne nie wytwarzają spalin, więc nie potrzebują wentylacji. Zamieniają one energię elektryczną bezpośrednio na ciefśfią, gdy prąd prze­pływa przez ich element grzewczy. Nie oznacza to wcale, że elektryczność jest mniej szkodliwa dla środowiska niż inne nośniki energii. Energia elek­tryczna musi być wpierw wyprodukowana, a doko­nuje się tego najczęściej w elektrowniach spalają­cych węgiel, gaz lub ropę i wypuszczających do atmosfery swoje produkty spalania.
Ogrzewanie elektryczne jest proste w użyciu i niezwykle wszechstronne, głównie dlatego, że nie potrzebuje systemów odprowadzania spalin i wen­tylacji. W niektórych domach stosowane jest elek­tryczne ogrzewanie podłogowe. Grube betonowe sztaby lub specjalne cegły o dużej pojemności ciepl­nej są ogrzewane prądem płynącym przez prze­biegające pod nimi druty.

Podobne prace

Do góry