Ocena brak

WODOLECZNICTWO

Autor /Wszerad457 Dodano /28.01.2013

Leczenie za pomocą zwykłej wody z wykorzystaniem jej temperatury,ciśnienia i masy, czasem specyficznych właściwości chemicznych (np. wódzdrojowych). Wodolecznictwo znane było od początków ludzkości. Naszerszą skalę i w usystematyzowany sposób wodolecznictwo do medycynywprowadzili -> KNEIPP i -> PRIESSNITZ.

Podstawowymi zabiegami wwodolecznictwie są kąpiele i obmywanie ciała w celach higienicznych (usuwają z powierzchni ciała brud, bakterie, pasożyty i ułatwiają oddychanie skóry), zabiegi hartujące, rekreacyjne i zabiegi wchodzące wskład -> ODNOWY BIOLOGICZNEJ: działanie zmienną temperaturą, strumieniemwody pod ciśnieniem, natryskami, biczem wodnym itp. Kontakt ciała zwodą, bez względu na to, w jakiej postaci i formie ma miejsce, jest silnie działającym bodźcem i odpowiednio stosowany i dozowany może miećznaczący wpływ w leczeniu nerwic i wielu chorób układu krążenia iprzemiany materii.

Stosowane są też przy pomocy wody ekstremalne środki,działające bardzo silnie na organizm, np. kąpiele w przeręblu, sauna naprzemian z zimną kąpielą, natryski ze zmienną temperaturą, natryski poddużym ciśnieniem (hydropunktura). Wszystkie środki ekstremalne mogą byćwprowadzane stopniowo, najlepiej w konsultacji ze specjalistą.

Podobne prace

Do góry