Ocena brak

Włochy - Słynne budowle Włoch

Autor /obelix Dodano /30.09.2011

- Koloseum. Największy amfiteatr świata starożytnego , Wzniesiony w Rzymie przez cesarza z Dynastii Flawiuszów . Otwarty w 80 roku. Jedno z największych osiągnięć Rzymskiej architektury.

- Forum Romanum. Jest to główny i najstarszy rynek starożytnego Rzymu. Znajdują się na nim liczne świątynie (Saturna, Westy, Zgody) i łuki triumfalne.

- Panteon. W starożytnym Rzymie świątynia poświęcona wszystkim bogom, wzniesiona na Polu Marsowym. Znajdują się w nim groby : Rafaela oraz królów - Wiktora Emanuela drugiego i Humberta pierwszego.

- Bazylika Św. Piotra w Rzymie. Największa i najsłynniejsza świątynia chrześcijańska, obecnie reprezentacyjny kościół papieży. Wybudowana według projektu Bramantego. Budowana przez wielu wybitnych architektów. Kopuła została zaprojektowana przez Michała Anioła.

- Bazylika Św. Marka w Wenecji. Jest ona jednym z najsłynniejszych kościołów Europy. Posiada ona pięć kopuł. Zdobiona jest różnymi mozaikami i malowidłami. Znajduje się tam skarbiec. Jest głównym obiektem na placu Św. Marka.

- Krzywa wieża w Pizie. Jest to wolno stojąca romańska okrągła kampanila katedry. Słynna ze względu na znaczne odchylenie od pionu. Została ukończona na przełomie trzynastego i czternastego wieku.

Podobne prace

Do góry