Ocena brak

VECTOR Gdynia telewizja cyfrowa DVB-T

Autor /NeusheNty Dodano /20.03.2005

VECTOR jest europejskim dostawcą rozwiązań dla dynamicznie rozwijającej się branży telekomunikacyjnej, oferuje zaawansowane systemy wykorzystywane w sieciach stacjonarnych i mobilnych. Firma specjalizuje się w integracji oraz produkcji rozwiązań, które pozwalają operatorom sieci świadczyć usługi multimedialne, takie jak telewizja cyfrowa, Internet czy telefonia.

Najnowsze technologie są integralną częścią społeczeństwa przyszłości, a tym samym wyznacznikiem naszej działalności. Stosujemy je przy integracji systemów, wykorzystujemy w naszych produktach, zawieramy w projektach i usługach. Mamy nieograniczone możliwości tworzenia.

Nowoczesna organizacja zapewnia nam stały rozwój i niezawodność działania. Tworzymy nową jakość opartą na partnerstwie i odwadze w podążaniu do jasno sprecyzowanego celu.

Kompetentny zespół odpowiada na indywidualne potrzeby Klientów, merytorycznie i kompleksowo realizuje ich oczekiwania. Pozwala kreślić nowe perspektywy. Połączenie doświadczenia, wiedzy i kreatywności, sprawiają że tworzymy Firmę unikalną, zdolną do podjęcia każdego wyzwania.

System DVB-T (ang. Digital Video Broadcasting Terrestrial) - jest standardem cyfrowej telewizji DVB nadawanej naziemnie. Jest to sposób transmisji cyfrowych strumieni audio/wideo przy użyciu COFDM czyli kodowanej transmisji OFDM. Do kompresji audio/wideo przyjęto standard MPEG-2 oraz H.264.

Naziemna telewizja cyfrowa pozwala na przesłanie w technice cyfrowej, w pojedynczym kanale telewizyjnym pakietów programowych, które mogą zawierać do 7-8 programów telewizyjnych, a także programów radiowych oraz dodatkowych usług multimedialnych. Bezpośrednim odbiorcą sygnału jest abonent posiadający terminal odbiorczy "Set-Top-Box , lub odbiornik telewizyjny umożliwiający odbiór programów i korzystanie z usług dodatkowych emitowanych drogą naziemnej transmisji cyfrowej. Odbiór programów telewizyjnych emitowanych w technice cyfrowej DVB-T możliwy jest przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury odbiorczej (odbiorczych sieci antenowych).

Firma VECTOR oferuje kompletne rozwiązania (turn-key solution) zawierające sprzęt, oprogramowanie jak i wsparcie usługowe począwszy od zaprojektowania rozwiązania, poprzez prowadzenie projektu wdrożenia systemu i integracji z systemami i siecią operatora do utrzymania i suportu systemu w okresie jego eksploatacji.

Wdrożenie systemu DVB-T niesie za sobą wiele wymiernych korzyści dla nadawcy programów, do których należą:

zwiększenie efektywności wykorzystania ograniczonych zasobów częstotliwości poprzez transmisję multipleksów cyfrowych w miejsce dotychczasowej transmisji pojedynczych programów
zwiększenie efektywności dotychczas wykorzystywanej sieci naziemnej, dzięki możliwości wykorzystania tej samej częstotliwości nadawczej w sąsiednich obszarach nadawczych
znaczny wzrost jakości oferowanych usług poprzez zastosowanie emisji cyfrowych programów radia i telewizji
możliwość zaoferowania abonentom dodatkowych usług transmitowanych wraz z programem, takich jak EPG (Electronic Program Guide), transmisja danych i wideo na żądanie.

Podobne prace

Do góry