Ocena brak

UZALEŻNIENIE OD MASS MEDIÓW ELEKTRONICZNYCH

Autor /henio Dodano /10.04.2011

Mój syn Bartosz, uczeń drugiej klasy gimnazjum napisał wypracowanie “ My z końca XX wieku ”.

My z końca XX wieku żyjemy w świecie zdominowanym przez naukę i nowoczesną technologię. Większość z nas zapomniała, co to książka, mając do wyboru telewizję, komputer czy wieżę stereofoniczną jako towarzyszy spędzania wolnego czasu.

Rzadko odwiedzamy pocztę, chcąc wysłać list do drugiej osoby, przecież w powszechnym użytku są telefony, faksy lub poczta elektroniczna. Bardzo przydatne w naszym życiu są czajniki bezprzewodowe, mikrofalówki oraz tostery...

Podążając za rozwojem technologii nie mamy czasu dla bliskich i zamykamy się w sobie. Krótko mówiąc jesteśmy odporni na miłość, lecz coraz bardziej samotni...

Myślę, że wiek XXI przyniesie wiele osiągnięć w różnych dziedzinach, a najważniejszą z nich będzie otwarcie się na drugiego człowieka. Pora ju zacząć dostrzegać się wzajemnie i nie dopuścić do alienacji ...., gdyż możemy stać się zrobotyzowanym społeczeństwem żyjącym w świecie wirtualnym. ”

 Te przemyślenia mojego dziecka spowodowały, że postanowiłam zbadać jaki wpływ mają media elektroniczne na młodzież.

Uzależnienie od mediów należy rozumieć jako uzależnienie od przedmiotów i czynności z nimi związanych oraz treści przez te media przekazywanych.

Podobne prace

Do góry