Ocena brak

Szkolenia outdoor

Autor /Aloma Dodano /31.03.2011

 

Szkolenia outdoor, jak sama nazwa wskazuje, dzieją się poza drzwiami sali szkoleniowej. Przebiegają w terenie, mniej lub bardziej przyjaznym dla człowieka. Szkolenia outdoor polegają na spontanicznym, zespołowym działaniu. Czasem opierają się na zadaniach wymagających dużego wysiłku, czasem odwagi, ale zawsze polegają na ćwiczeniu umiejętności radzenia sobie w zaskakujących i nowych sytuacjach. Trening outdoor wprowadza uczestników w rzeczywistość diametralnie odmienną od ich codziennych zajęć, dlatego często bywa stosowany jako lek na zmęczenie lub wypalenie zawodowe.

Mówiąc o szkoleniu typu outdoor, możemy wyróżnić dwa rodzaje tego szkolenia:

  • szkolenie integracyjne w przyrodzie - czyli wyprawę pracowników firmy do lasu, parku na łąkę, lub inne miejsce mające na celu wzajemne poznanie i integrację

  • szkolenie wzmacniające faktyczną współpracę w grupie - czyli takie, które wzmacnia proces rozumienia wzajemnych ról, postaw, pomagające rozwiązywać konflikty, znajdować rozwiązania problemów z jakimi się spotyka. Szkolenie takie odbywa się zazwyczaj w terenie. Grupa przechodzi szereg przygód, musi radzić sobie w trudnych sytuacjach, rozwiązywać trudne zadania, podejmować decyzje. Ponosi ona także odpowiedzialność za te decyzje.

Podobne prace

Do góry