Ocena brak

Sytuacja po wojenna w Polsce

Autor /Chrystian Dodano /07.11.2011

Polsko !

Straciliśmy wiele ... Poprzez trzy czarne orły oraz wojnę poległo ponad pięćset tysięcy Polaków, blisko dwa miliony budynków zostało zrównanych z ziemią, dwa i pół miliona hektarów lasów wyciętych, nie wspominając o ponad dwóch tysiącach mostów zniszczonych i około tylu samo budynkach kolejowych. Obce kule zgładziły blisko dwa miliony bydła i milion koni oraz sto tysięcy urządzeń fabrycznych. Klęska ostateczna była bliska i wręcz nieunikniona. Jednakże przetrwaliśmy. Po stu dwudziestu trzech latach niewoli biały orzeł znów może swobodnie rozwinąć skrzydła.

Nastał koniec eksploatacji gospodarczej naszych ziem przez państwa rozbiorowe. Granice państw zaborczych rozerwały naturalne więzi gospodarcze pomiędzy poszczególnymi ziemiami Polski. Teraz wspólnymi siłami musimy odbudować nasze państwo.

Natychmiast rozpoczynamy odbudowę i rozwój kolejnictwa. Planujemy niedługo rozpoczęcie budowy wagonów kolejowych, a na początku przyszłego roku produkcję parowozów. Powstaną nowe stacje i budynki kolejowe. Będziemy odnawiać

polskie drogi i poszerzać szlaki kolejowe na szerokość całego kraju. Powstaną zupełnie nowe gałęzie przemysłu potrzebne młodemu państwu. Będą to między innymi zakłady chemiczne, zbrojeniowe, optyczne i elektrotechniczne. By zwiększyć komunikację gospodarczą z innymi państwami, zostanie wybudowany w Gdańsku olbrzymi port.

Za utracone ziemie państwo będzie wypłacało odszkodowania. Każdy otrzyma pewien kawał ziemi, na którym będzie mógł zbudować dom i zamieszkać. Rolnicy otrzymają pewne działki do uprawy warzyw i owoców. Po kraju będą zasiane zupełnie nowe szkółki drzew, przyszłe lasy i sady.

Ze względu na ciężką sytuację naszego państwa w szkolnictwie, wszystkie szkoły będą odnowione, a poziom nauczania stopniowo podwyższany, by wychować nasze dzieci na światłych obywateli. Będziemy czynnie i na bieżąco zwalczać szerzący się analfabetyzm. Zorganizujemy zajęcia dla osób do trzydziestego roku życia.

Pieniądz polski zyska na wartości poprzez przekształcenie go z rubli, marek i koron w polskiego złotego. Będzie to silna, stała i nie chwiejąca się waluta. Nie będzie mowy o inflacji i problemach. Pomoże ona podnieść się państwu "na nogi".

Obecne wielkie bezrobocie zostanie ostatecznie zażegnane ! Poprzez tworzenie nowych przemysłów, nowych działalności, nowych potrzeb, wzrośnie zapotrzebowanie na ludzkie ręce. Ludzie będą rozchwytywani i zawodu nie zabraknie dla nikogo !

Polska, nasza ojczyzna, wraca wreszcie na prostą drogę. Po stu dwudziestu trzech latach znowu odzyskaliśmy szansę na powrót do świetności i piękności naszego kraju. Nie przegapmy jej !!! Wspólną pracą zdziałamy cuda, a nasze państwo stanie na "proste nogi" i będzie mogło dumnie nazywać się Polską !

Podobne prace

Do góry