Ocena brak

Skimia japońska

Autor /OswaldxD Dodano /24.01.2012

Skimmia należy do rodziny Rutaceae i gatunki tego rodzaju występują we wschodnirj Azji.

Ten wiecznozielony krzew nadaje się zarówno do uprawy w domu, jak i w ogrodzie. Skimia nie lubi wapiennej ziemi i wody, ale 'Rubella' toleruje wapno lepiej niż inne odmiany. Większość skimii wytwarza męskie i żeńskie kwiaty na osobnych krzewach. 'Rubella' jest krzewem męskim i dlatego nie wytwarza jagód. Ma ładny, pionowy pokrój. Jej liście są często obrzeżone czerwoną obwódką. Pachną po roztarciu w ręce. Wiosną z ciemnoczerwonych pąków rozwijają się kępki białych kwiatów. Dobrze znosi zanieczyszczone powietrze i wiatr.

Skimia wytrzyma nawet tak niskie temperatury jak -15°C. W zimie rośliny hodowane w doniczkach trzeba bardzo ostrożnie podlewać, jeśli temperatury regularnie spadają tak nisko. Przez pozostate miesiące przeciętna temperatura zupełnie wystarczy.

Powinna rosnąć w cieniu lub półcieniu. Nie znosi mocnego światła.

Poczas wzrostu podlewamy roślinę bardzo obficie; bryła korzeniowa nie powinna przeschnąć. W zimie nie pozostawiajmy mokrych korzeni, by nie uszkodziła ich zamarzająca woda.

Hodowana na zewnątrz nie potrzebuje zwiększania poziomu wilgotności.

Rośliny w domu nawozimy w lecie raz na dwa tygodnie, używając odżywki dla roślin doniczkowych. Na początku lata można zastosować nawóz wolno działający.

Przesadzamy późną wiosną do odwapnionej ziemi, bogatej w związki organiczne.

Wiosną należy roślinę delikatnie przyciąć, usuwając wszelkie niepożądane przyrosty.

GDY ZAUWAŻYSZ

Żółknięcie liści Zbyt dużo ostrego słońca lub za wiele kredy, albo wapnia w podłożu czy wodzie powoduje żółknięcie liści. Sytuację poprawi mocne przycięcie rośliny przy użyciu żelaznego sekatora, który można kupić w centrach ogrodniczyoh lub sklepach z narzędziami.

Podobne prace

Do góry