Ocena brak

Róża pnąca "Canary Bird"

Autor /Czeslawa Dodano /24.01.2012

Róża 'Canary Bird' to odmiana, która powstała na początku XX wieku ze skrzyżowania dzikich gatunków. Charakteryzuje się pojedynczymi, kubkowatymi żółtymi kwiatami o zapachu piżma. Kwiaty wyraźnie odcinają się od łuskowatych czerwonozielonych pędów i delikatnych szarozielonych listków przypominających paprotki. Dzięki nim 'Canary Bird' prezentuje się ciekawie nawet po okresie kwitnienia. Odmiana ta należy do remontanek, tzn. kwitnie latem, ale jesienią powtarza kwitnienie. Róża 'Canary Bird' może być sadzona nawet w małych ogródkach, znakomicie nadaje się na żywopłoty, a także do pojedynczych nasadzeń.

Warto wiedzieć

Róże rosnące w pojemnikach można wysadzaćprzez cały sezon, a krzewy z nagimi korzeniami - późną jesienią lub na wiosnę. Rośliny umieszczamy na takiej samej głębokości, na jakiej rosły w pojemniku czy doniczce.

Odmiana 'Canary Bird' preferuje stanowiska słoneczne i otwarte, ale może rosnąć również w lekkim cieniu w sąsiedztwie innych krzewów.

Rośliny podlewamy jedynie w okresie suszy, aby zapobiec całkowitemu przeschnięciu gleby.

Róża ta lubi glebę zasobną i żyzną.

Odmiana 'Canary Bird' jest mrozoodporna.

Odmiana ta nie potrzebuje silnego przycinania. Nie wymaga również dodatkowych podpórek.

Różę tę rozmnażamy latem przez okulizację. Możemy także jesienią ukorzeniać zdrewniałe sadzonki.

Wysuszone, gorące podłoże może spowodować nagłe zamieranie rośliny. Warto więc dodać do ziemi odpowiednią ilość próchnicy, a miejsce wokół wyściółkować.

Pojawiające się mszyce zwalczamy w tradycyjny sposób.

Podobne prace

Do góry