Ocena brak

Radermachera

Autor /Horst Dodano /20.01.2012

Radermachera jest drzewopodobną rośliną o imponującym wyglądzie, pochodzącą z Chin. Rośnie szybko, dlatego świetnie nadaje się do wystroju obszernych pomieszczeń. Może nawet przybrać rozmiary małego drzewka, dlatego trzeba liczyć się z koniecznością usunięcia przerośniętych okazów albo przycinać roślinę, starając utrzymać w ryzach jej wzrost. Odmiana Radermachera sinica "Variegatum" ma cytrynowo-zielone plamki, odznaczające się wśród zimnej zieleni liści. Jej błyszczące liście toletują centralne ogrzewanie i mają lekki aromat. Zapach ten jednak może niektórym osobon nie przypaść do gustu.

Radermachera najlepiej czuje się w temperaturze umiarkowanej od 10 do 15°C.

Najlepiej stawiać ją w miejscu oświetlonym światłem naturalnym albo w miejscach lekko ocienionych ( w holach, na półpiętrach).

Podlewamy umiarkowanie przez cały rok. W zależności od środowiska, w którym przebywa roślina, różne są wymagania jeśli chodzi o dostarczanie wody.

Tolerancyjna na zmiany wilgotności, odporna na centralne ogrzewanie. Nie wymaga zraszania.

Należy nawozić co dwa tygodnie nawozem do roślin doniczkowych liściastych, w okresie od wiosny do późnego lata. Nie przekarmiać jej, bo i tak szybko rośnie.

W razie potrzeby należy przesadzić radermzcherę, stosując glebę doniczkową torfową.

Jej liście można myć pod letnim prysznicem i pozwolić im wyschnąć.

Podobne prace

Do góry