Ocena brak

PRZEPOWIEDNIE DOTYCZĄCE POLSKI

Autor /Kiryyyyyy Dodano /22.01.2013

W XVI w. wielki -> NOSTRADAMUS poświęcił Polsce kilka enigmatycznychwierszy, nad którymi do dziś znęca się cała armia rodzimychinterpretatorów. Jedno zaś zdanie z tej przepowiedni brzmi bardzoswojsko: "Nikt nie chce u nich gospodarzyć". W XVIII w. zaporożec ->WERNYHORA, uwieczniony w obrazie Matejki wieszczył Polskę - "od morza domorza".

Wielkie mistyczne przepowiednie łączą się z nazwiskami naszychwieszczów: Mickiewicza i Słowackiego. Interpretacja liczby 44 mówi np.że ostatnim 43-cim przywódcą niepodległej Polski był prezydent Mościcki.Kto zaś będzie 44-ty? Inni wiążą tę liczbę z papieżem, Janem Pawłem II.U Słowackiego zaś wręcz proroczo zabrzmiały strofy wiersza: "Więc otoidzie Papież słowiański".

Pontyfikat Jana Pawła II wprost lub pośredniobył przepowiedziany co najmniej przez pięć osób, w tym dokładnie zimienia i nazwiska przez -> KLIMUSZKĘ. Inne interesujące przepowiednieto: ks. Markiewicza (XIX w.) tzw. "Przepowiednia z Tęgoborza" (l893)oraz bp. Cieplaka. Z wielkich międzynarodowych wizji ciekawa jestjeszcze, choć nie do końca ujawniona, tzw. przepowiednia Fatimska. Zróżnych przecieków wiadomo, że jest to wizja raczej straszna,przepowiadająca m.in. atak Chin na ZSRR. Tak w ogóle to z tych wszystkich przepowiedni Polska po czasach trudnych wychodzi zawsze zwycięsko.

Podobne prace

Do góry