Ocena brak

Popularne strategie motywacji

Autor /Lara Dodano /21.04.2011

 

 1.  
  1.  
   • Modyfikacja zachowania – to technika stosująca koncepcję teorii wzmacniania w układzie organizacji. Program ten wychodzi od określenia zachowań, które mają być zwiększone (jak np. wyprodukowanie większej liczby jednostek) lub zmniejszone (jak np. spóźnianie się do pracy). Te docelowe zachowana są następnie wiązane z określonymi wzmocnieniami.

   • Modyfikowany tydzień roboczy – pozwala pracownikom w zaspokojeniu potrzeb wyższego rzędu i stwarza możliwość jednoczesnego zaspokojenia kilku potrzeb.

   • Ścieśniony tydzień roboczy - w toku, którego ludzie przepracowują 40 godzin w czasie krótszym od pełnych pięciu dni roboczych. Najczęściej ludzie pracują przez cztery dni po 10 godzin dziennie.

   • Elastyczny czas pracy – od pracowników wymaga się pracy przez pewien okres zwany czasem podstawowym, pozostawiając umiejscowienie reszty czasu pracy do swobodnego wyboru pracownika. Ktoś może, więc przychodzić wcześnie i wcześnie wychodzić albo też przychodzić wcześnie, korzystając z długiej przerwy obiadowej i późno wychodzić. Coraz popularniejsze staje się również zezwolenie na pracę w domu albo dzielenie stanowisk pracy z innymi. Praca w domu jest rozwiązaniem szczególnie przydatnym dla osób piszących i innych pracujących z komputerem. Natomiast dzielenie stanowiska pracy pozwala na pracę dwóch osób w niepełnym wymiarze godzin, tak, że organizacja ma zapewnioną jego „pełnoetatową” w sumie obsadę.

Podobne prace

Do góry