Ocena brak

PELOPONEZ - KORYNT I ARGOLIDA

Autor /Mscislaw Dodano /29.09.2011

Do nowoczesnego Koryntu na Peloponezie prowadzi z Aten droga szybkiego ruchu przez Elefsis i Kanał Koryncki. Autobusy i pociągi kursują na tej trasie przynajmniej raz na godzinę.

Region leżący za Koryntem to Argolida: nazwa wzieła się od miasta Argos, które w czasach antycznch odgrywało tu dominującą rolę. Na tym niewielkim półwyspie, wokół którego biegnie główna droga z Koryntu na południe, znajduje się więcej zabytków starożytności niż w jakimkolwiek innym rejonie Grecji. Nie dalej jak o godzinę jazdy od siebie leżą forteca Agamemnona w Mykenach, wspaniały teatr w Epidauros i pomniejsze ruiny w Tyrynsie, Argos i Lernie.

Nietrudno zgadnąć, że do tych miejsc - a także do rzymskich ruin starożytnego Koryntu ściągają prawdziwe tłumy, w szczycie sezonu najsensowniej zwiedzać wszystko albo wcześnie rano, albo późnym wieczorem.

Kto znuży się chodzeniem po ruinach, może wypocząć w niedużym, eleganckim Nafplionie lub jednej z kilku całkiem sympatycznych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych. Natomiast najlepszych plaży szukać należy wzdłuż drogi z Argos na południe - w Astrtos,Tiros, Leonidionie.

Miejscowości te geograficznie leżą poza Argolidą.

Podobne prace

Do góry