Ocena brak

Objawienie w Fatimie

Autor /Zenon Dodano /31.01.2012

Jedno z bardziej spektakularnych objawień Matki Boskiej miało miejsce w Fatimie, w Portugalii w 1917 roku. Od maja do października tego roku, każdego trzynastego dnia miesiąca trójka małych dzieci, Lucia de Santos i jej kuzyni widzieli młodą kobietę stojącą w gałęziach dębu.
Z miesiąca na miesiąc dzieciom towarzyszyło coraz więcej pobożnych pielgrzymów. 13 wrze­śnia, jeden z księży tak opisał to, co zobaczył: „Ze zdumieniem zobaczyłem wyraźną kulę światła przemieszczającą się majestatycznie po niebie ze wschodu na zachód." Nagle w powietrzu zaroiło się od białych płatków, które jednak znikały, zanim zetknęły się z ziemią. Niezwykłe płatki zostały sfo­tografowane przez przedstawiciela rządu, który później zdjęcia te opublikował.
Zjawa obiecała, że dokładnie za miesiąc, 13 paź­dziernika ujawni swoje imię i uczyni cud. Tego dnia, mimo ulewnego deszczu w Fatimie zebrało się 70 tysięcy ludzi. Lucia oznajmiła wszystkim, że świetlista pani w bieli to „Pani Różańca". Na oczach zgromadzonego tłumu słońce zaczęło wiro­wać i rozsiewać wielobarwną poświatę. Zjawisko to trwało około dwunastu minut, po czym słońce jakby zbliżyło się do ziemi i zrobiło się bardzo gorąco - kiedy ludzie byli już bliscy paniki, słoń­ce wróciło na swoje miejsce na niebie. Również mieszkańcy pobliskich wiosek zauważyli, że mimo ulewnego deszczu słońce „tańczyło na niebie". Objawienie w Fatimie nie było ostatnim tego typu: podobne zjawiska obserwowano jeszcze w wielu innych miejscach, na przykład we Francji (1933), Niemczech (1946), Holandii (1945-59), Włoszech (1960) i Hiszpanii (1961-63).

Podobne prace

Do góry