Ocena brak

Nowy Jork - OPIS MIASTA

Autor /Rudolf Dodano /28.09.2011

Nowy Jork jest centrum kultury, finansów, wystaw, mody, sklepów. Przez wielu nazywany jest Światową stolicą ekscytacji. To wielkie miasto odwiedza rocznie około 25 mln. turystów. Czeka tam na nich wiele ekskluzywnych hoteli, od tych tradycyjnych, po te nowoczesne. Czekają na nich również restauracje. Jest ich w NY około 17 tys. Serwują one dania wszystkich kuchni dookoła świata. Turystów zainteresują na pewno wielkie sklepy, którymi może poszczycić się NY. Pogoda jest bardzo piękna. W lecie wysokie temperatury, a w zimie śnieg i lód. Nowy Jork wyróżnia się niesamowitymi drapaczami chmur, które są chlubą tego miasta. Drugim i chyba najbardziej znanym symbolem NY jest Statua Wolności. Została ona stworzona przez Francuza Eiffla, który skonstruował słynną wierzę Eiffla w Paryżu. Aby wejść na jej szczyt trzeba pokonać 354 stopnie schodów. Niedaleko statuy znajduje się wielkie muzeum położone na Elis Island. Jest to muzeum poświęcone historii emigrantów, którzy przybyli do NY. Prawie w centrum miasta leży Wall Street. Kiedyś był to budynek wymiany kruszców, lecz teraz mieści się tam największa i najbardziej prosperująca giełda na świecie.

Kilka przecznic dalej mieśc się World Trade Center. Był to równierz bardzo ważny obiekt, ponieważ to właśnie w nim ustalało się ceny złota, srebra i wielu innych materiałów. Państwem w mieście jest China Town. Tam właśnie można posmakować najlepszej kuchni chińskiej. Interesujące są również parady organizowane co jakiś czas. Taki festiwal jest pełen "smoków", ogni sztucznych i jedzenia. Schodząc w głąb miasta natkniemy się na ulicę pełną galerii sztuki. Obrazy tam wystawiane są malowane w Greenege Village, gdzie artyści znajdują swoje natchnienie w z zieleni, zwierzętach i świetnej atmosferze. Odpoczynek znaleźć można też na Washington Squere, choć nie wiele ludzi wie, że pod łukiem kiedyś - który wzorowany był na łuku triumfalnym - ścinano ludzi. Dzielnica Brooklyn jest chyba najbardziej interesująca pod względem zabawy i szaleństwa do późnej nocy. Znajdziemy tam 40 teatrów, mnóstwo pokazów, musicali, kin, wystaw i sklepów.

Uważam NY za bardzo interesujące miasto warte zwiedzania. Nie tylko z powodu takiej ilości sklepów, lecz także dlatego, że w tym mieście spotyka się bardzo wiele kultur, które mogą każdego zainteresować.

Podobne prace

Do góry