Ocena brak
Neuropatia nerwu pośrodkowego (Zespół mięśnia nawrotne-go obłego)
Zaburzenia czucia dotyczą odpromieniowej strony dłoni i dłoniowej strony palców I, II, III i 1/2 palca IV. Utrata komponenty ruchowej znajduje swój wyraz w zniesieniu nawracania i zginania nadgarstka, zginania palców oraz w utracie opozycji kciuka. Osłabienie siły zginania stawu międzypaliczkowego kciuka powodowana jest osłabieniem zginacza kciuka długiego. Jeżeli choroba trwa dość długo, dochodzi do osłabienia opozycji kciuka i zginania palców I-III. Ruch nawracania zaciśniętej w pięść ręki wzmaga ból.
Ponieważ gałązki czuciowe nerwu pośrodkowego odchodzą od tego nerwu powyżej więzadła poprzecznego nadgarstka, zaburzenie czucia promieniowej strony dłoni, łącznie z kciukiem, powinno stanowić czynnik różnicujący, przy rozpoznawaniu zespołu cieśni kanału nadgarstka
W neuropatii w obrębie stawu łokciowego, lub powyżej, atrofia mięśni kciuka nie jest tak duża, jak w zespole kanału nadgarstka. Występuje wówczas osłabienie zgięcia palców, nawracania nadgarstka i utrata opozycji kciuka. W zespole mięśnia nawrotnego obłego, podczas badania palpacyjnego, obserwuje się w bliższej części przedramienia charakterystyczny rozkład bólów przy ucisku na nerw. W zespole kanału nadgarstka ucisk na nerw jest także bolesny, lecz nie powoduje promieniowania bólu na dalsze odcinki.