Ocena brak

Moduł CHART

Autor /Julek Dodano /24.06.2011

To zbiór programów służących do wszechstronnego administrowania pracą hotelu, który może pracować w wersji jednostanowiskowej i sieciowej.System składa się z następujących modułów i programów:

-  konfiguracja hotelu,

-  recepcja, zestawienia,

archiwizacja danych,

centrum.

Program konfiguracja Hotelu umożliwia ustawienie rozmieszczenia pokoi na piętrach hotelu, przyporządkowanie im określonego standardu i wyposażenia, 53tak aby program hotelowy pracował w konfiguracji odpowiedniej do potrzeb danego hotelu.

Moduł recepcja zastępuje tradycyjną książkę meldunkową hotelu. W momencie wymeldowania gościa umożliwia automatyczne rozliczanie za  pobyt, wykonane rozmowy telefoniczne i dodatkowe usługi świadczone w hotelu.

Program hotelowy umożliwia meldowanie i wymeldowywaniu gości, wykonując za recepcjonistę wiele operacji. Ma możliwość współpracy z programem magazynowym  gAstRo  sZeF, co pozwala na przekazywanie do programu recepcyjnego listy towarów sprzedawanych w recepcji hotelu, a następnie monitorowanie tej sprzedaży (aktualizacja stanów magazynowych).

Archiwizacja danych służy do:

-  sprawdzania czy dany gość był już kiedykolwiek zameldowany w hotelu,

-  przechowywania informacji o wszystkich meldunkach w hotelu,

-  przechowywania danych o wszystkich rachunkach wystawionych w hotelu,

-  przechowywania danych o wszystkich dowodach wpłaty i dowodach wypłaty wystawionych w hotelu.

Program  cHARt współpracuje z centralami, które po wykonaniu połączenia wychodzącego przez abonenta wysyłają rekord taryfikacyjny na złącze drukarkowe. Rekord taki musi zawierać następujące informacje:

-  godzinę rozpoczęcia (zakończenia) rozmowy,

-  datę rozmowy,

-  czas trwania rozmowy,

numer wybierany (docelowy),

-  numer abonenta wykonującego rozmowę,

-  koszt rozmowy lub ilość

Podobne prace

Do góry