Ocena brak

Miechunka Franchetta

Autor /NarcyzxD Dodano /19.01.2012

Miechunka Franchtta jest bardzo blisko spokrewniona z miechunką rozdętą. Zanim zdecydujemy się na wzbogacenie naszego ogrodu o tę roślinę, musimy z rozwagą wybrać miejsce, gdzyż miechunka jest bardzo ekspansywna, a niestety przez większość roku wygląda raczej mało interesująco. Początkowo zielone kielichy we wrześniu stają się pomarańczowo-różowe. W ich wnętrzu ukryteczerwone jagody. Do suchych bukietów należy je zbierać w momencie, gdy zmieniają barwę.

W ten sposób ogałacamy roślinę, ale możemy zminimalizować szkody, jeśli posadzimy dwa krzaczki obok siebie - jeden z nich pozostawiamy jako ozdobę. Miechunka obumiera po pierwszych przymrozkach, a znów pojawia się wczesnym latem. Roślina ma delikatne pędy, warto więc wesprzeć ja na palikach lub podpórkach. Oprócz dojrzałych owoców cała roślina jest trująca. Jej liście powodują alergie i podrażnienia skóry.

Prosty sposób rozmnażania to podział rośliny wiosną. 10-centymetrowe sadzonki kłączy umieszczamy 3 cm pod ziemią.

Miechunka dobrze rośnie w żyznym, przepuszczalnym podłożu, które jest zasobne w wapń. Po jakimś czasie warto roślinę przesadzić, gdyż wyjałowiona ziemia powoduje marnienie rośliny.

Podobne prace

Do góry