Ocena brak

Magnolia pośrednia (Soulange'a)

Autor /NarcyzxD Dodano /19.01.2012

Szczególnie efektownym gatunkiem jest magnolia pośrednia, inaczej magnolia Soulange'a (Magnolia x soulangiana). Jest to duży rozłożysty krzew dorastający na ogół do wysokości 3-4 m. Kwitnie w kwietniu i maju. Ma duże kwiaty, początkowo kielichowatego kształtu, o białych, dość szerokich płatkach, które z zewnątrz są lekko zaróżowione. Gatunek ten występuje w licznych odmianach, z których na naszym rynku dostępne są:

  • 'Alexandriana' - szeroki krzew o wysokości 4-5 m o jasnoróżowych, przyjemnie pachnących kwiatach, które rozwijają się pod koniec kwietnia.

  • 'Amabilis' - wysokości ok. 5 m, o kremowych kwiatach.

  • 'Speciosa' - dorastająca do 5 m wysokości, o bardzo dużych (25 cm średnicy) biało-różowych, pachnących kwiatach ukazujących się w maju.

  • 'Lennei' - krzew wysokości 3-4 m, o dużych, ciemnych, różowopurpurowych kwiatach, kwitnący najpóźniej - w maju i czerwcu.

Magnolie należy uprawiać na żyznej, niezbyt ciężkiej, dostatecznie wilgotnej i łatwo nagrzewającej się glebie o dużej zawartości próchnicy. Bardzo dobrym podłożem jest gleba piaszczysto-gliniasta o lekko kwaśnym odczynie (pH 5-6). Wymagają ciepłego, zacisznego i słonecznego stanowiska.

Podobne prace

Do góry