Ocena brak

Lasery w kosmetyce.

Autor /пapaзит Dodano /14.01.2007

LASER - nazwa utworzona jako akronim od Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation - wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania. Jest to generator światła, wykorzystujący zjawisko emisji wymuszonej. Otrzymywane światło ma charakterystyczne właściwości, trudne lub wręcz niemożliwe do osiągnięcia w innych typach źródeł światła, mianowicie: bardzo małą szerokość linii emisyjnej, co jest równoważne bardzo dużej mocy w wybranym obszarze widma. W laserach łatwo uzyskać wiązkę spolaryzowaną, spójną w czasie i przestrzeni oraz o bardzo małej rozbieżności. W laserach impulsowych można uzyskać bardzo dużą moc w impulsie oraz szybkie narastanie impulsu.
LASER RUBINOWY emituje światło widzialne, czerwone, o długości fali 694 nm, w postaci bardzo krótkich pulsów o bardzo dużej energii. Wysyłane światło jest selektywnie absorbowane przez niebieski i czarny barwnik. Jest to pierwszy typ lasera, jaki został wykorzystany na ludzkiej skórze. Używany jest do leczenia znamion naczyniowych. Po terapii prowadzonej przy użyciu lasera rubinowego pozostają duże blizny.
LASER ALEKSANDRYTOWY o długości fali 755 nm emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę. Wydzielane w trakcie laserowego "strzału" ciepło niszczy mieszek i cebulkę włosa bardzo precyzyjnie, a co najważniejsze - raz na zawsze. Skóra jest w tym czasie chłodzona, co znieczula ją i minimalizuje niepożądane wrażenia. Epilacja laserem jest bezpieczna, ponieważ odbywa się bezinwazyjnie - podczas zabiegu nie dotykamy fizycznie skóry. Jakkolwiek podczas pierwszej sesji nie można pozbyć się wszystkich włosów, ponieważ zawsze część z nich znajduje się w fazie "uśpienia", seria kilku sesji pozwala skutecznie zlikwidować problem niechcianego owłosienia. Epilacja laserem pozwala również uniknąć powikłań takich, jak blizny czy wrastanie włosów. Ważnym przeciw skazaniem do wykonywania zabiegu jest opalona skóra, laser usuwa tylko ciemne włosy, nie usuwa jasnego bądź siwego włosa.

LASER NEODYMOWY ( Nd: YAG ) należy do laserów wysokoenergetycznych. Emituje promienie ciągłe, niewidzialne dla oka ludzkiego, o długości fali 1060 nm. Promieniowanie tego lasera jest dobrze pochłaniane przez białko, efektem czego jest głęboka koagulacja, a strefa destrukcji jest większa niż obserwowana klinicznie. Głębokość penetracji koagulacji osiąga 56 cm. Ze względu na tak dużą penetrację używa się go do koagulacji głębokich naczyniaków jamistych. Zabieg ze względu na dużą bolesność wymaga znieczulenia.
Wskazania:
? głębokie zmiany naczyniowe
? guzy nowotworowe skóry
? kłykciny kończyste
LASER ARGONOWY emituje promieniowanie widzialne w kolorze niebieskozielonym o długości fali 488514 nm, transmitowane dzięki giętkiemu światłowodowi, który umożliwia dokładną aplikację promieniowania w dowolne miejsce.

Wskazania:
? teleangiektazje
? rozszerzone naczynia krwionośne kończyn dolnych, tzw.

Podobne prace

Do góry