Ocena brak

Jakie znaczenie posiada pozytywna opinia o przedsiębiorstwie?

Autor /Mustafa000000 Dodano /12.01.2012

Przedsiębiorstwo przedstawia się w korzystnej formie, by uzyskać zaufanie i pozytywne nastawienie ze strony zewnętrznych i wewnętrznych grup interesów. Przedsiębiorstwo przestawia się poprzez jednoznaczne określenie swej tożsamości.

Ukazanie się przedsiębiorstwa jako organizacji godnej zaufania, postępowej i społecznie odpowiedzialnej daje przewagę w stosunku do słabszych konkurentów. Dobre zdanie o przedsiębiorstwie jest korzystne dla jego komórek organizacyjnych, linii produktów i znaków towarowych. W badaniach przeprowadzonych wśród kupujących stwierdzono, że uprzywilejowanie określonych przedsiębiorstw wynika po prostu z większego stopnia zaufania dla tej właśnie jednostki.

Zadowolenie klienta jest wynikiem dobrej oferty oraz skutecznej promocji. Obydwa elementy stanowią nierozłączny warunek powodzenia przedsiębiorstwa. W coraz większym stopniu przedsiębiorstwa poznają wartość zintegrowanego programu promocji, w którym wszystkie działania służą realizacji tożsamości, pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa.

Do góry