Ocena brak

Jak przyspieszyć realizacje marzeń dzięki śmierci?

Autor /Tegeonephef Dodano /22.09.2006

Ludzie mają swoje marzenia, cele i pragnienia. Każdy czegoś chce i do czegoś dąży. Czasem udaje nam się osiągnąć swój cel szybko, ale częściej odkłada się wszystko w czasie. Nagle dochodzi do sytuacji, że nasze marzenia nigdy nie stają się rzeczywistością. Rodzą się w naszych umysłach i tam umierają. Jest tak dlatego, że brakuje nam motywacji i chęci. Odpowiednio silna motywacja jest niezbędna przy planowaniu i realizowaniu celów i marzeń. Motywacja wywołuje chęć działania, ale jak nie ma działania, to nie ma i widocznych efektów. Samo myślenie o celu niestety nie wystarczy. Pomaga, ale nie wystarczy. Potrzebna jest silna motywacja, wiara w słuszność celu, działanie oraz myślenie o swoim celu.

Najczęściej motywuje nas strach. To on jest motorem napędzającym nasz organizm i umysł. Niejednokrotnie zrealizowany cel, który został osiągnięty dzięki lękowi jest mrzonką. Czymś ulotnym i nieistotnym. Okazuje się, że on nie był nam wcale potrzebny, a raczej zaszkodził. Wniósł mało dobrego w nasze życie. Wyszło na jaw, że nie warto było do tego celu dążyć, bo to byłą tylko emocjonalna zachcianka. Lęk i obawy działają na naszą niekorzyść. Motywacja jest więc istotna.

Czasami motywuje nas miłość, chęć doświadczania szczęścia, chęć wolności, potrzeba posiadania pieniędzy, itd. Te wyzwalacze działania są jakościowo lepsze niż lęk. Jeśli jednak chcesz mieć pieniądze, bo się boisz, to prędzej czy później przekonasz się, że mimo posiadania wielkich pieniędzy, nadal odczuwasz lęk.

To, co nas motywuje, wyznacza jakość osiągniętego wyniku i drogę realizacji naszego celu. Gdybyś miał odpowiednio silny element motywacyjny i brak wątpliwości, to Twoje marzenia manifestowałyby się w mgnieniu oka.

Załóżmy teraz pewną rzecz. Gdyby zostało Ci tylko 12 miesięcy życia, jeden rok, to co byś chciał zrobić zanim minie ten czas? Jakie pragnąłbyś zrealizować marzenia, jakie cele, jakie plany? Do czego byś wtedy dążył? Czego chciałbyś doświadczyć? Jakie rzeczy chciałbyś zobaczyć, kogo spotkać i gdzie pojechać?

Pomyśl, że kończy Ci się czas, i że zbliża się koniec Twojej wędrówki w tym życiu. Zostało Ci niewiele czasu, który musi wykorzystać bardzo efektywnie. To tylko 12 miesięcy. Szybko minie. Przypomnij sobie co się działo rok temu. Pewnie szybko Ci minął ten rok. Teraz jest podobnie. Mrugniesz okiem i rok minie.

Wiesz już, że czasu nie da się zatrzymać. Ciągle płynie. Ostatni rok Twojego życia, to czas tylko dla Ciebie. Wyobraź sobie (pomijając wszystko, co Ci teraz przychodzi do głowy), że to jest prawdą. Daj się ponieść fantazji. Poczuj to. Nie analizuj. Przyjmij do wiadomości. Pomiń obawy i wyobraź sobie, że niedługo czeka Cię śmierć.

Opowiem Ci, jak to jest, gdy ktoś wie, że ma umrzeć.

"Odrzucenie", to pierwsze co się pojawia. Człowiek nie przyjmuje do wiadomości, że może umrzeć. Odrzuca tą myśl i ten stan rzeczy, nie akceptuje, nie wierzy. Unika rozmów o tym.

Podobne prace

Do góry