Ocena brak

Innym przykładem przedsiębiorstwa w którym zastosowano system Asseco SOFTLAB ERP jest firma TRYUMF

Autor /Julek Dodano /24.06.2011

Przedsiębiorstwo TRYUMF zajmuje się produkcją trofeów sportowych różnego rodzaju, na ternie Polski i Europy, kooperując z ponad 13 tys. odbiorców. Działa ona  na rynku polskim już od ponad 17 lat, posiadając licznych stałych klientów indywidualnych i odbiorców hurtowych.  W celu poprawy współdziałania z partnerami biznesowymi, TRYUMF utworzył Internetowy System Sprzedaży w pełni współpracujący z systemem Asseco SOFTLAB ERP. Poprzez takie rozwiązanie, produkty przedsiębiorstwa są łatwo dostępne dla jego przyszłych użytkowników, a czas zamówienia ulega skróceniu. Wyeliminowano także niepotrzebne czynności związane z obsługą faksów, faktur, listów przewozowych i telefonicznych zapytań przez klientów o dostępność danego produktu.

Dodatkowo system ERP został zintegrowany z systemem przedsiębiorstwa kurierskiego DPD, co powoduje, że listy przewozowe tworzone są automatycznie.  Przesyłki dostarczane są w ciągu doby na terenie całego kraju, a dzięki połączeniu z systemem  śledzenia przesyłki klient ma możliwość uzyskania informacji, w jakiej fazie znajduje się jego zamówienie. System umożliwia prezentację całkowitej oferty, pozwala na rejestrację, kontrolę etapu realizacji i stanu zamówień itd. Wielojęzyczność Internetowego Systemu Sprzedaży ułatwiła  połączenie z zagranicznymi kontrahentami.  Funkcjonalna obsługa zapisanych zamówień odbywa się za pomocą systemu Asseco SOFTLAB ERP, który zarządza operacjami logistycznymi łańcucha dostaw. Wykorzystanie rozwiązań internetowych poprawiło, jakość zarządzania magazynem wysokiego składowania oraz czynności przyjęć i dostaw.

Korzystanie z usług internetowych pozwala klientowi na podjęcie decyzji o wyborze produktu. Dodatkową korzyścią jest poszerzenie usług np. o możliwość umieszczenia dedykacji na trofeum poprzez wpisanie jej do formularza, jak również obniżenie poziomu ryzyka pomyłki i zmniejszenie ilości reklamacji. Stosowane rozwiązania w technologii informatycznej wspomagające procesy zarządzania i komunikacji, wykorzystywane w firmie TRYUMF nie stanowią wyłącznie roli usługowej, ale tworzą integralną część handlu. Dlatego firma ta kontynuuje kolejne wdrożenia systemu Asseco SOFTLAB ERP. Dostęp do serwisu ISS bez rejestracji umożliwia zapoznanie się z ofertą dla nowych klientów, a wykorzystana technologia oraz zachęcający interfejs ułatwiają generowanie zamówienia. Gdy zamówienie przekracza określoną ilość, oprogramowanie automatycznie kalkuluje wybrany asortyment klienta na większe opakowania, tworząc jednocześnie listę np. kartonów, co ułatwia wyszukanie konkretnego towaru.

W obu przedsiębiorstwach zdecydowanej poprawie uległa, dzięki zastosowaniu oprogramowania marki Asseco SOFTLAB jakość zarządzania magazynem wysokiego składowania, czynności przyjęć i dostaw, dostępność towarów, jak również zmniejszył się czas realizacji zamówień. Moduł logistyczny efektywnie steruje i zarządza łańcuchem logistycznym, ponadto wspiera on optymalizację stanów magazynowych. Potwierdza to, jak wielkie znaczenie dla osiągnięcia określonych celów w przedsiębiorstwie ma wdrożenie systemów informatycznych klasy ERP wspomagających procesy zachodzące w logistyce oraz w pozostałych obszarach  przedsiębiorstwa. 

Podobne prace

Do góry