Ocena brak

Hesia

Autor /Oliwka Dodano /11.03.2011

Hesia jest pod względem moralnym wierną repliką matki. Ordynarna, prostacka, pewna siebie, zakłamana, chciwa i sprytna, świetnie przystosowuje się do sytuacji i doskonale potrafi poradzić sobie z każdym problemem.

Jest jednak Hesia osóbką znacznie młodszą – swojej ciekawości świata dorosłych nie ukrywa jeszcze pod maską zbolałego cierpienia i bigoterii. Bezpruderyjna, młodzieńczo łapczywa na życie, wesoła, chce przeżyć życie inaczej niż jej matka.

Hesia jest znacznie inteligentniejsza od Dulskiej, nie brakuje jej sprytu, jest dobrą obserwatorką i – co ważniejsze – ze swoich obserwacji wyciąga logiczne wnioski. Można powiedzieć, że jej cynizm i zepsucie są bardziej szczere, jawne, i przez to – nie budzą takiej odrazy, jak w przypadku głównej bohaterki dramatu.

Hesia kłamie, kradnie, kokietuje, plotkuje, podsłuchuje, podgląda, a nawet potrafi już zręcznie manewrować ludźmi, intrygować, szczuć jednych na drugich. Zapowiada się „Dulska II” i to znacznie przerastająca swój pierwowzór!

Jej zainteresowanie seksem nie jest w jej wieku niczym nagannym. Jednak brak pozytywnych wzorców oraz pustka emocjonalna, w jakiej żyje Hesia – przesądzają o jej dalszej drodze życiowej: dziewczyna będzie albo kołtunem jak Dulska, albo kamuflującą się zręcznie kokotą – jak Juliasiewiczowa.

 

 

Podobne prace

Do góry