Ocena brak

GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA

Autor /Xawery Dodano /27.07.2011

1. Parsknięcie (naśladowanie konia) - wykonuj je przy zamkniętych wargach ilekko zaciśniętych zębach. To najlepszy rozluźniający aparat mowy przerywnik,więc parsknij sobie po każdej serii ćwiczeń.

2. Kilka razy szeroko otwórz i zamknij usta, układając je w pozycjiposzczególnych samogłosek (najlepiej w kolejności "a", "o", "u", "e", "i", "y".Na razie rób to bezdźwięcznie. Pamiętaj o parsknięciu.

3. Lekko otwórz usta, dolną szczęką zataczaj w poziomie jak najrówniejsze koła10 razy w jedną i 10 w drugą stronę (powinieneś wyglądać jak krową przeżuwającatrawę).

4. Podobne okręgi tym razem zataczaj w pionie.

5. Wysuwaj szczękę na przemian daleko do przodu i do tyłu.

6. Zaciśnij zęby, układaj usta na przemian w szeroki uśmiech i wąziutki dziubek.

7. Zaciśnij zęby, ustami stulonymi w dziubek staraj się dotknąć na przemianucha lewego i prawego.

8. Zamknij usta. W przestrzeni między wewnętrzną stroną warg i zębami zataczajjęzykiem okręgi kilka razy w jedną stronę i kilka w drugą.

9. Otwórz usta. Zataczaj okręgi jak najmocniej wysuniętym językiem, tym razempo zewnętrznej stronie warg - kilka razy w jedną i drugą stronę.

10. Przy lekko rozchylonych ustach bardzo szybko przeprowadzaj koniuszek językaz jednego kącika ust w drugi. Ćwiczenie to można wykonywać również baaardzopowoli (jest wtedy jeszcze trudniejsze).

Podobne prace

Do góry