Ocena brak

Fazy w filozofii

Autor /Emil12345 Dodano /21.04.2011

  • kryzys filozofii (czasy w których nie żyjemy są spokojne a czasy w których przyszło nam żyć są straszne)pojęcie kryzysu jest wpojone w człowieku

  • naukowa odmienność poglądów (normalny przypadek)

  • obrany punkt wyjścia filozofii lub metody myślenia są całkowicie różne (rozumieją swoje stanowisko ale nie mogą dość do porozumienia)

  • filozofowie się w prawdzie nie rozumieją ale istnieje między nimi coś co można nazwać związkiem intencji (żaden nie wie co myśli drugi ale wie tylko że próbuje on także odgadnąć, poznać zagadkę poznania bytu)

  • nie istnieje związek intencji (polega że nie rozumie się wypowiedzi innych i uznaje się za zagadkowe to czym on się zajmuje)

Czynniki mające wpływ na filozofię współczesną:

  • rozwój nauk szczegółowych w drugiej połowie XIX w.

  • rozwój psychologii kolosalne znaczenie dla filozofii XX w. (istnienie sfery ducha dostęp po przez psychikę, odwoływanie się filozofii do psychologii jest nie uprawnionym błędem. Ludzka psychika nie ma wpływu na naukę.).

Człowiek pozostaje w relacji do otaczającego go świata w aktach uczuciowych w charakterze emocjonalnym z wyjątkiem poznania brak charakteru emocjonalnego.

W XX w. Rodzi się dyskusja o przedmiot i metodę filozofii.

Filozofia nie służy przeżywaniu jest obiektywną nauką w której jednak nie występują takie ścisłości jak w matematyce. Nie ma definicji która przedstawiła by całość filozofii.

Nie istnieje żaden swoisty przedmiot filozofii tylko zagadnienia filozoficzne. Różnica między naukami a filozofią występuje w sposobie patrzenia na dany przedmiot oraz metodą spojrzenia na rzeczywistość. Problemy filozofii są te same zmieniają tylko nazwę w wirtualnej rzeczywistości w modalności świata.

Podobne prace

Do góry