Ocena brak

Czym zajmował się Zygmunt Freud?

Autor /Star Dodano /31.01.2012

Współczesne podejście do problemów zdrowia psychicznego zapoczątkowane zostało przez Zygmunta Freuda (1856-1939), psychiatrę i neurologa, badającego zaburzenia w pracy ludzkiego umysłu. Zdrowie psychiczne zdefiniował on jako zdolność do „pracy i miłości".

Freud był jednym z pierwszych naukowców badających umysł nie tylko w stanie świadomości, ale także wpływ podświadomości na kształtowanie naszej psychiki i zachowań. Był twórcą psychoanalizy - metody diagnozy i terapii, polegającej na „zaglądaniu" w głąb podświadomości w celu znalezienia ukrytych przyczyn chorób psychicznych.

Freud wyznawał pogląd, że konflikty przeżywane w dzieciństwie są źródłem wielu problemów psychicznych. Zauważył, że niektórzy jego pacjenci nie chcą rozmawiać o pewnych aspektach swojego życia. Miał wrażenie, że sami blokują i odpychają od siebie jakieś doświadczenia i pragnienia. Dostrzegł także, że stan umysłu ma wpływ na funkcjonowanie organizmu, i zdarza się, że u źródeł fizycznych objawów chorobowych często leżą zaburzenia psychiczne.

Podobne prace

Do góry