Ocena brak

Czym są alergie oczne, uszne i nosowe?

Autor /Starszy Dodano /31.01.2012

Reakcje alergiczne mogą także objawiać się w oku, i generalnie ich objawami są podrażnienie i zaczerwienienie białka oka. Czasami pojawia się silna opuchlizna, ale zazwyczaj występuje tylko łzawienie i tkliwość.

Katar sienny jest wywoływany przez pyłki kwiatowe niektórych roślin. Objawy kataru można zaobserwować w oczach i uszach, chociaż jego głównym miejscem występowania jest nos. Do objawów należą przede wszystkim katar, zatory śluzu w nosie i kichanie. W przeciwieństwie do zwykłego przeziębienia, które powinno minąć najdalej po czterech, pięciu dniach, katar sienny będzie trwał tak długo, jak długo alergik jest wystawiony na kontakt z alergenem.

Są jednak ludzie, którzy przez cały rok wykazują objawy przypominające katar sienny. Przez cały czas mają zatkany, zakatarzony nos, chociaż sytuacja pogarsza się gdy przebywają w pomieszczeniach zamkniętych, a szczególnie nocą i wcześnie rano. Stan ten nazywamy przewlekłym nieżytem nosa - zwykle jest on wynikiem alergii na kurz albo roztocza żyjące w kurzu.

Podobne prace

Do góry