Ocena brak

Co to jest homeopatia?

Autor /Rysiu Dodano /31.01.2012

Homeopatia to metoda leczenia, polegająca na podawaniu pacjen­tom bardzo małych dawek leków, które w dużych ilościach wywołują reakcje podobne do objawów obserwowanych w leczonej chorobie.
Idea homeopatii wyłoniła się z przekonania, że zewnętrzne oznaki choroby są dowodem na to, że organizm rozpoczął proces samoregeneracji. Homeopaci są zdania, że organizm jest w stanie w większości przypadków doprowadzić do samowyleczenia, a zatem zalecają pacjentom takie leki, które prowadzą do nasilenia się objawów chorobo­wych w celu przyspieszenia naturalnych procesów obrony organizmu.
Prekursorem homeopatii w świecie zachodnim był Christian Friedrich Samuel Hahnemann (1755-1843). Hahnemann urodził się w Miśni (Niemcy), studiował medycynę na uniwersytecie w Lipsku. Podczas studiów przeprowadził kilka ekspery­mentów nad korą chinowca, z której otrzymuje się chininę. Wynikiem prac eksperymentalnych był wniosek, że u ludzi zdrowych lek ten wywołuje objawy bardzo podobne do tych, które powinny zostać zlikwidowane u ludzi chorych.

Podobne prace

Do góry